fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaNajpierw w Częstochowie zobaczymy „Serca na odwyku”, potem „Kolację dla głupca”

Najpierw w Częstochowie zobaczymy „Serca na odwyku”, potem „Kolację dla głupca”

Agencja Artystyczna Certus zaprasza widzów na trzy wyśmienite komedie. Dwie z nich- w tym „Serca na odwyku” – wyreżyserował Cezary Żak.

Częstochowska Agencja Artystyczna Certus narodziła się w 2003 r. Szefuje jej Krystyna Pietrzak, która podkreśla, że pomysł narodził się dzięki inspiracji jej nieżyjącego już przyjaciela Marka Perepeczki, wybitnego aktora oraz byłego dyrektora Teatru im. Mickiewicza.

Pierwotnym celem agencji było prezentowanie częstochowskiej publiczności najlepszych spektakli, głównie komediowych, w wykonaniu renomowanych warszawskich teatrów. Działalność ta zaowocowała przyjaźnią z wieloma wybitnymi artystami jak m.in. Krystyna Sienkiewicz czy Jan Kobuszewski.

Najpierw w Częstochowie zobaczymy „Serca na odwyku”, potem „Kolację dla głupca” 1
„Złodziej” (fot. archiwum agencji Certus)

„Siostrunie” na jubileusz

W 2013 r., na dziesięciolecie firmy, odbyła się ogólnopolska premiera musicalu „Siostrunie”. Był to pierwszy tytuł wyprodukowany przez agencję. Z miejsca skradł on serca publiczności w całym kraju i zdobył nagrody na festiwalach teatralnych. Zachęcona tym sukcesem Krystyna Pietrzak zdecydowała się na kolejne produkcje. I tak rozpoczęła się trwająca do dziś współpraca z Cezarym Żakiem. Najpierw wyreżyserował on (jednocześnie grając główną rolę) fenomenalną komedię kryminalną „Złodziej”. Spektakl zagrano ponad 200 na scenach całego kraju, a także USA, Kanady czy Australii.

Trzecim „dzieckiem” częstochowskiej agencji była zaś farsa „Pozory mylą”, którą wyreżyserował Gabriel Gietzky, a jej premiera odbyła się w 2016 r.

Najpierw w Częstochowie zobaczymy „Serca na odwyku”, potem „Kolację dla głupca” 2
„Serca na odwyku” (fot. archiwum agencji Certus)

„Serca na odwyku”

Rok 2018 przyniósł z kolei premierę broadwayowskiej komedii „Serca na odwyku” (napisał ją Murrey Schisgal, autor scenariusza do niezapomnianego filmu „Tootsie”), której reżyserii podjął się ponownie Cezary Żak. Na scenie partnerują mu żona Katarzyna (która wcześniej wystąpiła również w „Siostruniach” i „Pozory mylą”), Hanna Śleszyńska i Michał Piela. I właśnie tę produkcję agencja Certus przypomni 20 listopada. Spektakl będzie grany na scenie Filharmonii Częstochowskiej dwukrotnie – o godz. 15.30 i 19. Sprzedaż biletów już trwa, a kosztują one od 40 do 110 zł.

W grudniu – „Imię”

Najpierw w Częstochowie zobaczymy „Serca na odwyku”, potem „Kolację dla głupca” 3
„Imię” (fot. archiwum agencji Certus)

„Imię” to tytuł znany już częstochowskim miłośnikom teatru, agencja Certus prezentowała go bowiem w 2016 r. Spektakl w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza jest doskonały, stąd na powtórkę zdecydują się pewnie zarówno osoby, którego go widziały, jak i te, które nie miały takiej okazji. Akcja francuskiej komedii rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a i jego żonę Elisabeth. Zaproszeni goście, to przyjaciel domu, puzonista – Claude, brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego ciężarna partnerka Anna. Drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

Obsadę spektaklu, który grany będzie 11 grudnia w filharmonii, tworzą Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski, Mateusz Banasiuk (zamiennie Marcin Hycnar) i Dorota Krempa. „Imię” będzie można zobaczyć o godz. 16 i 19. Bilety kosztują od 50 do 120 zł.

Najpierw w Częstochowie zobaczymy „Serca na odwyku”, potem „Kolację dla głupca” 4
„Kolacja dla głupca” (fot. archiwum agencji Certus)

„Kolacja dla głupca”

Nowy rok otworzy najbardziej oczekiwana premiera – „Kolacja dla głupca”. Szósta produkcja agencji Certus gotowa była już w ubiegłym roku, jednak pandemia koronawirusa uniemożliwiła jej prezentację. Ogólnopolska premiera słynnej komedii Francisa Vebera przeniesiona została na 15 stycznia 2022 r. na godz. 19 (wcześniej, bo o godz. 15.30 odbędzie się pokaz przedpremierowy). Miejscem wydarzenia będzie oczywiście Filharmonia Częstochowska, agencja artystyczna zawsze organizuje bowiem premiery w rodzinnym mieście.

Spektakl reżyseruje  Cezary Żak, który gra również wpływowego Pierre’a Brochanta. Bartłomiej Topa wciela się zaś w rolę Francois Pignona, księgowego i głównego gościa kolacji, na którą zaprasza się wyjątkowych nieudaczników (nieświadomie uczestniczących w konkursie na największego frajera). Obsadę tworzą również Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha (zamiennie Marta Chodorowska) i Michał Zieliński.

Najpierw w Częstochowie zobaczymy „Serca na odwyku”, potem „Kolację dla głupca” 5
„Kolacja dla głupca” (fot. archiwum agencji Certus)

Dodatkowe spektakle przewidziano na 16 stycznia na godz. 15.30 i 19. Bilety na premierę kosztują od 80 do 150 zł, a na pozostałe spektakle – od 60 do 120 zł. O nie, a także bilety na pozostałe tytuły można pytać w siedzibie Agencji Certus (ul. Dąbrowskiego 36/4, tel. 732 932729 i 34 360 60 67) oraz w kasie Filharmonii (ul. Wilsona 16, tel. 34 3244230 i 795 451 438). Sprzedaż prowadzona jest też za pośrednictwem portali KupBilecik.pl oraz eBilet.pl. Szczegóły: www.agencjaartystycznacertus.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -