1 listopada sprawdź rozkład jazdy

0
262

W nadchodzący długi, listopadowy weekend warto sprawdzić rozkład jazdy autobusów, ponieważ jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych MPK wprowadza pewne korekty. W piątek, 1 listopada w całej sieci komunikacyjnej w Częstochowie obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy. Podobnie będzie w Zaduszki, 2 listopada. Jak w każdą niedzielę i święta autobusy oraz tramwaje mają jeździć natomiast 3 listopada. Przez wszystkie trzy dni większość linii kursujących w rejonach cmentarzy będzie obsługiwana autobusami przegubowymi, tak aby jak najwięcej osób mogło spokojnie dotrzeć na groby bliskich nie korzystając z samochodu.

1 listopada sprawdź rozkład jazdy 1

Jak co roku, we Wszystkich Świętych, 1 listopada MPK uruchamia na jeden dzień cztery specjalne linie, które kursować będą pomiędzy najważniejszymi nekropoliami w mieście. Będą to linie specjalne numer: 96, 97, 98 i 99. Autobusy na tych liniach kursować będą następująco:

Linia 96 – Błeszno – Cmentarz Komunalny

W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską do pętli przy Cmentarzu Komunalnym.W kierunku Błeszna: Z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleję NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

Linia 97 – Cmentarz Kule – Cmentarz Zacisze

Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylkow kier. Cm. Zacisze), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnymprzez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleję NMP, Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej). W sąsiedztwie Cmentarza Kule obowiązuje jeden wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowejza skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 98 – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny

Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylkow kier. Cm. Komunalnego), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnymprzez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleją NMP, Kościuszki, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską. W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowejza skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 99 – Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny


Linia będzie kursować w obu kierunkach od przystanku FIELDORFA-NILA – CMENTARZ KULE ulicami Fieldorfa-Nila, Michałowskiego, al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.Uwaga, przejazd autobusami tych linii podlega opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich. Rozkłady linii specjalnych dostępne są na stronie www.mzd.czest.pl. Tam także można sprawdzić dokładne godziny objazdu wszystkich autobusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here