fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaMalarskie "Życie w obrazach" Jacka Sztuki. Wernisaż wystawy już w czwartek!

Malarskie “Życie w obrazach” Jacka Sztuki. Wernisaż wystawy już w czwartek!

Dwadzieścia lat po obronie swojego dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Jacek Sztuka prezentuje wystawę “Życie w obrazach”. Na jej wernisaż Miejska Galeria Sztuki zaprasza w czwartek, 18 listopada.

Jacek Sztuka jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Waltosia oraz w pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej- Rzepeckiej. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego w 2001 r. W latach 1999/2000 odbył stypendium w Akademie der Bildende Künste w Norymberdze (w pracowni malarstwa prof. Johannesa Grützke). Doktorat obronił w macierzystej uczelni w 2006 r., a habilitację uzyskał w 2012 r.

Malarskie "Życie w obrazach" Jacka Sztuki. Wernisaż wystawy już w czwartek! 1
Jacek Sztuka podczas aranżacji wystawy “Życie w obrazach” w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Od 2013 r. jest kierownikiem Zakładu Komunikacji Marketingowej w Instytucie Marketingu na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

W latach 2006-2009 Jacek Sztuka był Członkiem Zarządu ZPAP Okręgu Częstochowskiego, dziś jest członkiem BVBK Brandenburg. Ma na swoim koncie udział w ponad 110 wystawach zbiorowych, krajowych i zagranicznych.

Wystawa w rocznicę obrony dyplomu

Malarskie "Życie w obrazach" Jacka Sztuki. Wernisaż wystawy już w czwartek! 2
Wystawa “Życie w obrazach” w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Przypadająca na ten rok 20. rocznica obrony dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, skłoniła autora do przygotowania wystawy retrospektywnej, która prezentowana będzie w częstochowskiej Miejskiej Galerii Sztuki.

– Retrospekcja, według słownikowej definicji, to wysiłek przypominania sobie przeszłych zdarzeń lub przeżyć, tego co było i może być obecne już tylko w obrazach, poprzez uruchomienie mnemonicznej wyobraźni. W przypadku Jacka Sztuki różnorodne doświadczenia życia już zostały przez niego ucieleśnione w materialnych obrazach, a proponowana ekspozycja łączy je ze sobą na swoistej scenie, jaką jest sala wystawowa, i w efekcie ukazuje “Życie w obrazach” – zaznacza dr Barbara Major z Miejskiej Galerii Sztuki.

Malarskie "Życie w obrazach" Jacka Sztuki. Wernisaż wystawy już w czwartek! 3
Jacek Sztuka podczas aranżacji wystawy “Życie w obrazach” w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Wernisażowi towarzyszył będzie koncert

W ramach ekspozycji prezentowanej w Sali Gobelinowej można będzie można m.in. takie cykle malarskie jak “W samochodzie”, “Mięso-złom”, “Podróżni”, “Hybrydy”, “Zanurzenia” czy “Portrety”.

Wernisaż “Życia w obrazach” odbędzie się w czwartek, 18 listopada o godz. 18. Otwarciu wystawy będzie towarzyszył koncert Lidii, Marcina, Mikołaja, Nikodema Pospieszalskich oraz Zuzanny Tomaszewskiej. Koncert poprzedzi skrzypcowy występ uczniów częstochowskiej szkoły Suzuki.

Malarskie "Życie w obrazach" Jacka Sztuki. Wernisaż wystawy już w czwartek! 4
Wystawa “Życie w obrazach” w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Warto dodać, że tego 18 listopada swojej inauguracji doczekają się również wystawa zbiorowa „A ciało duszą się stało” oraz dwie ekspozycje poświęcone grafice, czyli “OUR” Barbary Jury oraz “Antymateria” Anny Tarnowskiej. Zajmują one kolejno Salę Śląską, Poplenerową i Antresolę.

Wszystkie wymienione wystawy – z “Życiem w obrazach” włącznie – będzie można oglądać do 9 stycznia 2022 r. Od wtorku do piątku galeria zaprasza od godz. 10.30 do 18, a w soboty i niedziele – od godz. 12 do 19. Bilety normalne kosztują 10 zł, ulgowe – 8 zł (w środy wstęp jest bezpłatny). Szczegóły: www.galeria.czest.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -