Ze zmiennym szczęściem grały w sobotę częstochowskie siatkarki w meczach 2 ligi. Ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki KS Silesia Częstochowa, które pokonały Barycz Janków Przygodzki 3:1. Bez punktów do Częstochowy wróciły z Mysłowic siatkarki Częstochowianki.

KS Sielsia Częstochowa podejmowała w Hali Politechnik Barycz Janków Przygodzki. Częstochowianki zagrały bardzo dobrze w pierwszym secie i rozstrzygnęły partię na swoją korzyść. W 2. secie KS Silesia prowadziła już 17:11 i… przegrała seta…

Na szczęście od trzeciej partii częstochowianki ponownie objęły inicjatywę i wygrały 3:1 zdobywając kolejne ważne 3 punkty.

Bez wygranego seta i bez punktów wróciły w sobotę z Mysłowic zawodniczki KS Częstochowianka. Siatkarki z Częstochowy przegrały z Silesią Volley 0:3.

KS Silesia po 7 kolejkach mam18 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli. KS Częstochowianka z 4. punktami jest na 9. pozycji.

MR-K, fot: fb KS Silesia Częstochowa

Zwycięstwo siatkarek KS Silesia Częstochowa, porażka zawodniczek KS Częstochowianka 2