Zwycięstwo Exact Sytsems Norwid Częstochowa po zaciętej walce w HSC

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa w pierwszym swoim występie w Hali Sportowej Częstochowa pokonali Chrobrego Głogów 3:2, choć przegrywali już w setach 0:2…

Exact Systems Norwid przeniósł się do HSC przy ul. Żużlowej. W pierwszym meczu pokonał Chrobrego Głogów 3:2 i zdobył 2 kolejne punkty w Tauron 1 Lidze. Spotkanie było bardzo zacięte. W inauguracyjnym secie na przewagi 26:24 wygrali goście. Również drugi seta padł łupem Chrobrego.

Najbardziej zacięty był 3 set, w którym Exact Systems Norwid wygrał 28:26 i wrócił do gry. Podopieczni trenera Piotra Gruszki z łatwością pokonali gości w czwartym secie i doprowadzili do tie-breaka. W nim poszli za ciosem. Wygrali 15:12 i mecz 3:2.

Po 5 meczach Exact Systems Norwid ma 10 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

AK, fot: materiały prasowe klubu

Exact Systems Norwid Częstochowa – Chrobry Głogów 3:2 (24:26, 22:25, 28:26, 25:17, 15:12)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Sobański, Szmidt, Borkowski, Kogut, Graham (Takahashi (libero) – Popiela, Gibek, Sługocki.