Zwycięska passa siatkarzy Exact Systems Norwid trwa…

Siatkarze Exact Systems Norwid kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę wygrali w Świdniku z trzecią w tabeli Avią 3:2.

Odkąd trenerem został Leszek Hudziak to siatkarze Exact Systems Norwid prezentują bardzo dobrą formę i wygrywają mecz za meczem. Częstochowianie pokonali m.in. MKS Będzin i Visłę Budgoszcz. W sobotę pokonali w Świdniku Avię, która była przed meczem na wysokim 3. miejscu…

Sobotni mecz w Świdniku był zacięty, ale początek należał do gospodarzy. Avia wygrała dwa pierwsze sety na przewagi. Pierwszego 27:25, a drugiego 26:24. W trzecim secie zbyt pewni siebie gospodarze przegrali do… 13 i zrobiło się 2:1. W czwartym secie częstochowscy siatkarze ponowni byli lepsi i wygrali 25:22 doprowadzając do remisu 2:2.

W tie-breaku siatkarze trenera Leszka Hudziaka poszli za ciosem, wygrali 15:12 i mecz 3:2. To kolejne zwycięstwo częstochowian w Tauron 1 Lidze.

Siatkarze Exact Systems Norwid po 12 kolejkach mają 25 punktów i zajmują 4. miejsce. Avia z 3. miejsca spadła na 5.

AK, fot: materiały prasowe klubu

Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (27:25, 26:24, 12:25, 22:25, 12:15)

Exact Systems: Kowalski, Gibek, Graham, Borkowski, Kogut, Schmidt, Takahashi (libero) – Kryński, Popiela, Sługocki, Sobański.