fbpx

Żużlowcy Włókniarza kończą w niedzielę #WłókniarzCamp. Na deser będzie Live Cooking w Hotelu Arche

Żużlowcy Włókniarz Częstochowa kończą w niedzielę minizgrupowanie #WłókniarzCamp. W niedzielę o godz. 16 w Hotelu Arche odbędzie się gotowanie na żywo czyli Live Cooking. Pieniądze ze sprzedanych biletów trafią do Oliwiera Dłubały.

Organizatorami niedzielnego wydarzenia (bilety po 250 zł) są Arche Hotel Częstochowa oraz Włókniarz Częstochowa. Pierwsze takie wydarzenie Włókniarz zorganizował w lutym 2020 roku. Dochód ze sprzedaży biletów oraz fartuchów kuchennych z podpisami gwiazd w całości został przekazany na rehabilitację byłego żużlowca – Kamila Cieślara.

Tegoroczne wydarzenie będzie więc 2. edycją i odbędzie się 12 marca, o godzinie 16:00 w hotelowej restauracji Arche Vita. Tym razem Arche Hotel i Włókniarz połączą siły, aby wesprzeć młodego sportowca – Oliviera Dłubałę, który walczy z nowotworem złośliwym. Olivier jest leczony w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Przyjmuje chemię według protokołu oraz dodatkową, bardzo kosztowną chemię celowaną, która nie jest refundowana przez NFZ, ale znacznie zwiększa jego szanse na wyleczenie.

Podczas gotowania zawodnikom oraz trenerowi Włókniarza będą asystować: Tomasz Jakubiak, czyli niesamowicie charyzmatyczny kucharz i dziennikarz kulinarny, a także szef kuchni Arche Vita – Mirek Kała wraz ze swoją ekipą. Imprezę poprowadzi z kolei jeden z najpopularniejszych komentatorów żużlowych Tomasz Dryła!

W sobotę żużlowcy Włókniarza dbali o swoją kondycję i ćwiczyli w siłowni Calypso, gdzie pod okiem profesjonalnego trenera odbyli trening na rowerkach stacjonarnych. Choć słowo „rowerek” brzmi dość banalnie i kojarzyć się może z relaksem, to o takowym z całą pewnością nie było mowy. Zawodnicy dostali solidny wycisk. Wszyscy spisali się jednak wzorowo. Korzystając ze szkolnej skali ocen, każdy z uczestników porannego treningu dostał szóstkę, potwierdzając tym samym, że pod względem kondycyjnym pierwszy skład Włókniarza Częstochowa jest świetnie przygotowany i gotowy do rywalizacji w PGE Ekstralidze.

Dieta w życiu każdego sportowca odgrywa ogromną rolę, dlatego po ostrym wycisku na siłowni drużyna wróciła do hotelu Arche w Częstochowie, aby zasiąść do wspólnego obiadu. Naładowanie baterii energetycznych było wręcz wskazane, bo tuż po posiłku i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w dobrze znaną nam drogę do Olsztyna, gdzie po raz drugi odbył się turniej w badmintona.

AK, materiały prasowe Włókniarza, fot: Grzegorz Misiak (Włókniarz Częstochowa)

Żużlowcy Włókniarza kończą w niedzielę #WłókniarzCamp. Na deser będzie Live Cooking w Hotelu Arche 2
Żużlowcy Włókniarza kończą w niedzielę #WłókniarzCamp. Na deser będzie Live Cooking w Hotelu Arche 3
Żużlowcy Włókniarza kończą w niedzielę #WłókniarzCamp. Na deser będzie Live Cooking w Hotelu Arche 4
Żużlowcy Włókniarza kończą w niedzielę #WłókniarzCamp. Na deser będzie Live Cooking w Hotelu Arche 5
Żużlowcy Włókniarza kończą w niedzielę #WłókniarzCamp. Na deser będzie Live Cooking w Hotelu Arche 6
Żużlowcy Włókniarza kończą w niedzielę #WłókniarzCamp. Na deser będzie Live Cooking w Hotelu Arche 7
Żużlowcy Włókniarza kończą w niedzielę #WłókniarzCamp. Na deser będzie Live Cooking w Hotelu Arche 8