Tauron Włókniarz Częstochowa rozpoczyna w niedzielę w Toruniu rywalizację o brązowy medal w PGE Ekstralidze. Częstochowianie są faworytem konfrontacji, ale nie powinni lekceważyć toruńskich „Aniołów”…

Żużlowcy Tauron Włókniarz w rundzie zasadniczej dwa razy pokonali Apator. W Częstochowie podopieczni trenera Lecha Kędziory wygrali 49:41, a w Toruniu 46:44. O tych spotkaniach trzeba jednak zapomnieć. Rywalizacja o brązowe medale rozpoczyna się od stanu 0:0 i każdy ma szansę na najniższe miejsce na podium PGE Ekstraligi.

Torunianie walkę o finał przegrali z Betard Spartą Wrocław. U siebie zremisowali 45:45, ale w rewanżu we Wrocławiu ulegli 39:51. Częstochowianie w półfinale dwa razy wysoko przegrali z Mistrzem Polski Motorem Lublin. W finale pojadą dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej czyli Betard Sparta i Motor.

Pierwszy mecz między Włókniarzem i Apatorem odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 września w Toruniu. Rewanż zaplanowano na sobotę, 23 września w Częstochowie. Działacze Włókniarza zachęcają do zakupu biletów w przedsprzedaży. W dniu meczu bilety będą droższe o 10 zł.

Przed sezonem częstochowscy żużlowcy typowani byli nawet do finału. Dlatego wydaje się, że brązowy medal to minimum, które częstochowianie muszą zdobyć, aby zakończyć sezon w dobrych nastrojach…