fbpx

Żużlowcy Krono-Plast Włókniarz rozpoczynają w piątek rundę rewanżową w PGE Ekstralidze. Z Lesznem o 3 punkty…

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa w piątek na torze przy ul. Olsztyńskiej podejmuje ostatnią w tabeli Fogo Unię Leszno. Częstochowianie rozpoczynają rundę rewanżową i w meczu z Unią powalczą o zwycięstwo i punkt bonusowy.

Zawodnicy Krono-Plast Włókniarz po dwóch wygranych z Apatorem Toruń i GKM Grudziądz awansowali na 5. miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Janusza Ślączki mają 5 punktów i w perspektywie jeszcze zaległy mecz w Zielonej Górze (13 czerwca), gdzie również będzie okazja do zwycięstwa.

Mistrzem półmetka jest Motor Lublin, który wygrał wszystkie 7 spotkań i zgromadził 14 punktów. Ale drugi Betard Sparta Wrocław ma już tylko 9 punktów. Na 3. i 4. miejscu plasują się Stal Gorzów i Apator Toruń. Te drużyny mają po 6 punktów i o punkt wyprzedzają 5. Krono-Plast Włókniarz. W niedzielę Apator podejmować będzie Stal i ktoś straci punkty. Jeśli Krono-Plast Włókniarz pokona Fogo Unię to ma szansę na awans w tabeli PGE Ekstraligi.

Leszczynianie w 6 meczach wywalczyli 3 punkty. Jak na razie jedyne zwycięstwo odnieśli w 1. kolejce z… częstochowskimi „Lwami”. Żużlowcy Krono-Plast Włókniarz przegrali w Lesznie 43:47 i teraz będą chcieli się zrehabilitować oraz wywalczyć punkt bonusowy.

W składzie Fogo Unii jest Janusz Kołodziej, ale zawodnik ten ostatnio nie jeździł z powodu kontuzji i mało prawdopodobne jest, aby wystąpił w piątkowym spotkaniu w Częstochowie. Za Kołodzieja rywale z pewnością skorzystają z z/z.

Kołodziej to lider leszczyńskich „Byków”. W 5. meczach uzyskał średnią biegową 2,33 co daje mu 4. miejsce w PGE Ekstralidze. Drugą siłą gości jest Andzejs Lebedevs. Ma średnią 1,78 co daje mu 20. miejsce w klasyfikacji.

W Krono-Plast Włókniarz od początku sezonu liderem jest Leon Madsen , który ze średnią 2,33 zajmuje 3. miejsce. Na pozycję wicelidera we Włókniarzu awansował Mikkel Michelsen (1,80).

Piątkowy mecz zaplanowano o godz. 20:30. O godz. 20:15 rozpocznie się prezentacja zawodników.

W bilety warto zaopatrzyć się w internetowej przedsprzedaży. W dniu meczu bilety w kasach są droższe niż w przedsprzedaży.

AK, fot: AK

Partnerami relacji sportowych są:

DMK Invest materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)

Fonex. Alarmy i monitoringi (www.fonex.pl)

Składy awizowane:

Fogo Unia Leszno

1. Andzejs Lebedevs

2. Janusz Kołodziej

3. Bartosz Smektała

4. Keynan Rew

5. Grzegorz Zengota

6. Hubert Jabłoński

7. Antoni Mencel

KRONO-PLAST Włókniarz Częstochowa

9. Mikkel Michelsen

10. Maksym Drabik

11. Kacper Woryna

12. Mads Hansen

13. Leon Madsen

14. Szymon Ludwiczak

15. Igor Nabiałkowski

Żużlowcy Krono-Plast Włókniarz rozpoczynają w piątek rundę rewanżową w PGE Ekstralidze. Z Lesznem o 3 punkty... 2
Żużlowcy Krono-Plast Włókniarz rozpoczynają w piątek rundę rewanżową w PGE Ekstralidze. Z Lesznem o 3 punkty... 3
Żużlowcy Krono-Plast Włókniarz rozpoczynają w piątek rundę rewanżową w PGE Ekstralidze. Z Lesznem o 3 punkty... 4
Żużlowcy Krono-Plast Włókniarz rozpoczynają w piątek rundę rewanżową w PGE Ekstralidze. Z Lesznem o 3 punkty... 5