Raków zremisował w Turcji pierwszy sparing z Zorią Ługańsk

Remisem 2:2 z ukraińską Zorią Ługańsk zakończył się pierwszy mecz kontrolny częstochowskiego Rakowa podczas obozu przygotowawczego w tureckim Belek.

Raków Częstochowa w niedzielę wyleciał do Turcji. W poniedziałek częstochowscy piłkarze odbyli pierwsze treningi, a już we wtorek czerwono-niebiescy rozegrali pierwszy z trzech sparingów. Rywalem był 4. zespół ukraińskiej Ekstraklasy Zoria Ługańsk, która jeszcze jesienią grała w Lidze Europy i pokonał m.in. angielski Leicester czy też grecki AEK Ateny.

Wtorkowy sparing zakończył się remisem 2:2. Gole dal Rakowa zdobyli Vladislavs Gutkovskis i Michał Litwa. Raków dwa razy prowadził, ale rywale dwa razy zdołali doprowadzić do wyrównania.

Zgodnie z przewidywaniami trener Rakowa Marek Papszun sprawdzał szeroki skład i desygnował do gry 21 z 24 zawodników, których zabrał na zgrupowanie do Belek.

Drugi sparing Raków rozegra w sobotę. Rywalem będzie FK Mariupol.

Raków Częstochowa – Zoria Ługańsk 2:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Gutkovskis (53.), 1:1 Gromov 55. 2:1 Litwa (65.), 2:2 Sayyadmanesh (81)

Raków: I połowa: Pindroch – Schwarz, Niewulis, Piątkowski, Bartl, Sapała, Poletanović, Tudor, Cebula (36. Tijanić), Lopez, Gutkovskis.

II połowa: Pindroch – Jach, Mikołajewski, Krzyżak, Kun, Malinowski, Papanikolau, Szelągowski, Owczarek, Tijanić, Gutkovskis (60. Litwa).