Zobacz „O co biega?”

0
115

Kto lubi dobre aktorstwo, dowcipne i inteligentne sztuki teatralne nie może przegapić przedstawienia pt. „O co biega?”, które 16 lutego prezentowane będzie w Filharmonii Częstochowskiej. Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie pokazywany będzie w Częstochowie tego dnia dwukrotnie: o godzinie 16 i 19.30. Przedstawienie przywiezie do naszego miasta warszawski Teatr Capitol.

“O co biega?” to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy! Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu! Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich?

Reżyseria Marcin Sławiński Przekład Bożena Sławińska Kostiumy Tomasz Jacyków Scenografia Joanna Pielat Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz.

Obsada:

Anna CZARTORYSKA – NIEMCZYCKA / Aleksandra DOMAŃSKA

Maciej DAMIĘCKI  / Piotr  ZELT

Olga BOŃCZYK / Viola ARLAK

Marek KALISZUK / Dariusz WIETESKA

Katarzyna PTASIŃSKA / Delfina WILKOŃSKA

Stefan PAWŁOWSKI / Michał ROLNICKI

Wojciech MAJCHRZAK /  Piotr ZELT

Marcin TROŃSKI / Tomasz GĘSIKOWSKI

Piotr MIAZGA / Rafał SZAŁAJKO.

Bilety w cenie od 60 do 130 zł (w zależności od miejsca). Rezerwacja grupowa pod numerami telefonów: 602661027,602319712.

O wydarzeniu przeczytać można na stronie: https://www.facebook.com/events/2759592174259718/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here