fbpx
Strona głównaPolecaneZnowu przesunięto termin zakończenia remontu Starego Rynku w Częstochowie. Winny jest między...

Znowu przesunięto termin zakończenia remontu Starego Rynku w Częstochowie. Winny jest między innymi koronawirus

Znowu przesunięto termin zakończenia remontu Starego Rynku w Częstochowie. Winny jest między innymi koronawirus.


Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Urzędu Miasta Częstochowy, wykonawca modernizacji placu uzyskał zgodę na przesunięcie zakończenia inwestycji na 20 grudnia.

Powodem są problemy organizacyjne będące skutkiem koronawirusa, a także niespodzianki realizacyjne związane m.in. z podziemnym uzbrojeniem – informuje rzecznik prasowy częstochowskiego magistratu Włodzimierz Tutaj.

Znowu przesunięto termin zakończenia remontu Starego Rynku w Częstochowie. Winny jest między innymi koronawirus 1


To kolejne już przesunięcie daty finalizacji prac na Starym Rynku. Pierwotnie modernizacja tej najstarszej części miasta miała się zakończyć w czerwcu. W maju miasto poinformowało, że z powodu pandemii prace nie posuwały się w przewidywanym tempie i trzeba było przenieść termin zakończenia robót na listopad. Ta data także okazała się nierealna. Obecnie mowa jest o końcu grudnia, ale raczej należy się spodziewać, że Stary Rynek będzie gotowy dopiero z końcem roku. Do wykonania zostało bowiem jeszcze sporo, bo i plany są duże.

Znowu przesunięto termin zakończenia remontu Starego Rynku w Częstochowie. Winny jest między innymi koronawirus 2


Teraz na Rynku trwają prace związane ze szklanym budynkiem, w którym wzorem Krakowa będzie można zobaczyć odkopane przez archeologów historyczne fundamenty ratusza. Nowy budynek ma pomieścić też część usługowo-gastronomiczną. Interesującym dopełnieniem nowego wyglądu Starego Rynku będzie 14 balansujących rzeźb, podwieszonych na specjalnych masztach. Plac za “Puchatkiem” zyska również zieleń, nowe oświetlenie oraz elementy małej architektury. Inwestycja warta prawie 24 mln złotych jest wspierana funduszami unijnymi, które pozyskał samorząd oraz dotacją z budżetu państwa. Z Unii Europejskiej gmina otrzyma na to zadanie około 16 mln, dotacja rządowa, to ponad 1,8 mln złotych.

W ramach zadania o nazwie ,Przebudowa i rozbudowa budynku Ratusza Starej Częstochowy wraz z zagospodarowaniem terenu” prowadzone są prace na ulicy Mirowskiej. Ulica Senatorska, która również była ujęta w projekcie jest już właściwie gotowa.

Znowu przesunięto termin zakończenia remontu Starego Rynku w Częstochowie. Winny jest między innymi koronawirus 3
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here