Znają się na kuchni

0
532

Uczniowie z Żarek zdobyli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie II Kulinarny Ogień dla Świetlikowa, który rozegrano w Tychach. Na podium stanęli: Kamila Krzyczmonik Filip Kaczmarzyk z kl. IV Technikum Gastronomicznego i Jakub Pawula z kl. III tej samej szkoły. Młodych mistrzów przygotowała do konkursu nauczycielka z Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach Marzanna Lesiak.
Uczestnicy rywalizacji mieli za zadanie stworzyć danie z produktów przygotowanych przez organizatorów konkursu. Kucharze musieli wykazać się dużą inwencją twórczą i kulinarną.

Znają się na kuchni 1
  • Przy tak dużym wyzwaniu pierwsze miejsce to wielki sukces — mówi Marzena Lesiak. – Jesteśmy dumni i bardzo szczęśliwi.
    Jurorami w konkursie byli m.in.: Walentyna Jałocha – międzynarodowy sędzia kulinarny z Rosji, Michał Labarre sędzia międzynarodowych konkursów kulinarnych i francuski szef kuchni, Gabriela Bilanowska z Fundacji Świetlikowo, Seweryn Słanej – szef kuchni Rock i Rondel w Tychach, Marcin Bożek – prezes Stowarzyszenia Kucharz bez granic oraz Paweł Wójcik.- Konkursowi towarzyszyła zbiórka na Hospicjum Świetlikowo, zwycięskie danie zostało zlicytowane, a środki z licytacji zasiliły konto Fundacji
  • (Źródło: UG Żarki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here