Zmodyfikowana hybryda zaczyna wozić pasażerów, drugi nowy Twist już w zajezdni

0
207

Zmodyfikowany autobus hybrydowy po blisko dwutygodniowym teście zaczął wozić pasażerów. Sprawdzian wypadł pozytywnie, więc jest szansa, że teraz takie same modyfikacje zostaną przeprowadzone pozostałych pojazdach skierowanych do naprawy.


Jak informuje MPK, hybryda w jazdach testowych pokonała na ulicach Częstochowy ponad tysiąc kilometrów.

Zmodyfikowana hybryda zaczyna wozić pasażerów, drugi nowy Twist już w zajezdni 1


Samochód, który został zmodyfikowany w efekcie kilkumiesięcznej pracy specjalistów z firmy Autosan i częstochowskiego MPK, jest bardziej funkcjonalny w prowadzeniu i komfortowy w podróżowaniu zapewnia rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Podstawową zmianą, różniącą pierwszy ze zmodyfikowanych egzemplarzy z pierwotną wersją modelu, jest zamiana superkondesatorów na ekologiczne i bezpieczne akumulatory. Dzięki temu hybryda jest przede wszystkim dużo cichsza. Potwierdzają to sami pasażerowie.

To nie koniec nowości, jeśli chodzi o tabor częstochowskiego MKP. Do zajezdni częstochowskiego przedsiębiorstwa trafił już drugi z 10 nowych tramwajów typu Twist 2. Skład rozpoczął już testy na ulicach miasta, które poprzedzą jego regularne kursy na trasach z pasażerami.

Trzeci z zamówionych tramwajów ma dotrzeć z bydgoskiej PESY do MPK jeszcze w tym tygodniu – informuje rzecznik prasowy MPK. – Komplet 10 tramwajów, zamówionych za kwotę ok. 90 mln złotych, trafi do naszego miasta w trzecim kwartale tego roku. Po wszystkich trasach w mieście tabor zacznie kursować na początku przyszłego roku, wraz z zakończeniem największej przebudowy infrastruktury tramwajowej od początku istnienia sieci w Częstochowie.

(Fot.MPK)

(IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here