fbpx
Strona głównaPolecaneZmiany w obostrzeniach. W połowie lutego otwarte zostaną kina, teatry, baseny, stoki...

Zmiany w obostrzeniach. W połowie lutego otwarte zostaną kina, teatry, baseny, stoki narciarskie i hotele

Rząd ogłosił zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Od 12 lutego otwarte zostaną warunkowo m.in. kina, teatry, stoki narciarskie, baseny i hotele. Lokale gastronomiczne i siłownie nadal pozostaną zamknięte.

W piątek 5 lutego o godz. 11 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Celem było przedstawienie decyzji dotyczących zmian w obostrzeniach i funkcjonowaniu gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne dwa tygodnie.

-Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej – mówił prezes Rady Ministrów. – Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji – dodawał.

Zmiany w obostrzeniach. W połowie lutego otwarte zostaną kina, teatry, baseny, stoki narciarskie i hotele 1
mat. KPRM

W połowie lutego, z uwzględnieniem reżimu sanitarnego i przy wypełnieniu maksymalnie 50 proc. dostępnych miejsc działalność mogą wznowić teatry, kina, filharmonie, opery, a także hotele i miejsca noclegowe.

-Widać, jak agresywnie zachowuje się wirus i że musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Zaznaczano, że zmiany są warunkowe i jeśli zasady sanitarne nie będą przestrzegane, a liczba zachorowań zacznie wzrastać, obostrzenia wrócą do stanu przed 12 lutego.

-Od 12 lutego otwieramy kina, teatry, filharmonie, opery warunkowo. Na dwa tygodnie, w reżimie sanitarnym. Warunek podstawowy to wypełnienie 50 proc. widowni – wyjaśniał Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, również obecny na piątkowej konferencji.

Zmiany w obostrzeniach. W połowie lutego otwarte zostaną kina, teatry, baseny, stoki narciarskie i hotele 2
mat. KPRM

Minister Gliński poinformował również, że w połowie lutego dopuszczalny zostanie również sport uprawiany na zewnątrz. Stąd otwarcie boisk zewnętrznych, kortów i stoków narciarskich. Działalność mogą wznowić również baseny.

-Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – wyjaśnił premier Morawiecki.

Zmiany w obostrzeniach. W połowie lutego otwarte zostaną kina, teatry, baseny, stoki narciarskie i hotele 3
mat. KPRM

Podczas konferencji podkreślono, że działalność lokali gastronomicznych, siłowni i klubów fitness, a także aquaparków nadal pozostaje zawieszona.

– Musimy wstrzymać się jeszcze te kilka, kilkanaście tygodni – zapewniał Mateusz Morawiecki.

Redakcja

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here