Zmiana organizacji ruchu w centrum Częstochowy

0
2387


Zmiana organizacji ruchu w centrum Częstochowy.


Miejski Zarząd Dróg i Transportu zmienił organizację ruchu w okolicy Urzędu Miasta Częstochowy.

Zmiana organizacji ruchu w centrum Częstochowy 1


Teraz jadąc ulicą Śląską do magistratu, dojedziemy jedynie od strony ulicy Kopernika.
Zmiana wprowadzona przez MZDiT polega na tym, że ulica Waszyngtona stała się jednokierunkową na całej swojej długości od al. Wolności do skrzyżowania z ul. Śląską. Od teraz skręt z ul. Śląskiej w ul. Waszyngtona nie jest już możliwy. Na skrzyżowaniu ustawiono znak informujący o zakazie wjazdu. Dojazd do budynków magistratu odbywa się z ul. Śląskiej przez ul. Kopernika do ul. Pasaż Opolczyka.

Pasaż Opolczyka nadal pozostaje ulicą dwukierunkową. Na skrzyżowaniu ulic Waszyngtona i Śląskiej, na wysokości siedziby władz miejskich wyznaczono osobne pasy do jazdy prosto i skrętu w prawo, w ulicę Śląską.

Tym samym w zakresie od al. Wolności do ul. Śląskiej równolegle do siebie funkcjonować odtąd będą jednokierunkowe ulice: Waszyngtona i Kopernika.


Korekta ma usprawnić ruch kołowy w tej części Śródmieścia, a także minimalizować sytuacje niebezpieczne generowane głównie przez kierowców przyjezdnych, dla których funkcjonujące dotąd regulacje nie były przejrzyste – tłumaczy rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik.
(Tekst i fot. IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here