fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1

Zmarła Małgorzata Sętowska

 

Częstochowa żegna plastyczkę, pisarkę, pedagoga, animatorkę kultury, działaczkę społeczną, wielką Przyjaciółkę dzieci i młodzieży, laureatkę Nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury w 2018 r.

Małgorzata Sętowska była  współzałożycielką i wieceprzewodniczącą Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Szansa”. Aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym miasta organizując akcje plastyczne, warsztaty i plenery dla dzieci. Członkini Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wydała 4 książki z bajkami dla dzieci. Była laureatką Nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury za rok 2018 przyznanej w kategorii ochrona i promocja kultury – za całokształt działalności kulturotwórczej.

Pogrzeb Małgorzaty Sętowskiej odbędzie się w sobotę (2 lutego). Od godz. 11 planowane jest wystawienie urny, a o godz. 12 msza św. w kościele św. Jadwigi Królowej przy ul. gen. Zajączka. Po mszy pogrzeb na cmentarzu Kule.

(red.)

 

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -