fbpx
Strona główna Polecane Zmarł mieszkaniec powiatu myszkowskiego, rośnie liczba chorych i przebywających na kwarantannie

Zmarł mieszkaniec powiatu myszkowskiego, rośnie liczba chorych i przebywających na kwarantannie

Kolejne 73 przypadki zarażenia koronawirusem odnotowano w Polsce. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, na tę chwilę w całym kraju jest 2420 chorych. Niestety, zmarła kolejna osoba zarażona COVID -19. To 51-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Tychach.

  • Do tyskiej placówki trafił 30 marca z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem: z wysoką gorączką i dusznościami — informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody. – Z powodu problemów z krążeniem najpierw leczony był na kardiologii, później trafił na OIOM. Nie ustalono źródła zakażenia mężczyzny.
    Mieszkaniec powiatu myszkowskiego to 10. w województwie śląskim i 36. w Polsce śmiertelna ofiara koronawirusa.
    Wraz z chorymi przybywa również osób przebywających na kwarantannie. Wśród nich są m.in. pracownicy trzech urzędów samorządowych w naszym regionie. Na kwarantannę skierowano pracowników Urzędu Gminy Poczesna, łącznie z wójtem gminy, Urzędu Gminy Konopiska oraz Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Decyzję o poddaniu urzędników kwarantannie podjęto po tym, jak u współpracującej ze wszystkimi trzema urzędami prawniczki wykryto koronawirusa.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here