fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1

„Złota Piątka” OKF wybrana

 

Widzowie OKF Iluzja po raz 27. wybrali najlepszy – ich zdaniem – film, pokazany na ekranie częstochowskiego kina studyjnego w minionym roku. W plebiscycie oddano 643 głosy.

– Widzowie wybierali spośród 156 premierowych filmów, które znalazły się na naszym ekranie w ubiegłym roku – informuje Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF Iluzja. – Tegoroczna edycja była o tyle nieco odmienna od poprzednich, że od początku wyłonili się faworyci, podczas gdy najczęściej, w ubiegłych latach, rozproszenie głosów było spore. W tym roku pierwsza trójka od razu, od pierwszych dni plebiscytu, zdobyła miażdżącą przewagą nad pozostałymi tytułami. Zwyciężyły filmy, które cieszyły się u nas ogromnym powodzeniem, brakowało biletów, musieliśmy doraźnie organizować dodatkowe seanse i planować tytuł ponownie w repertuarze na następny miesiąc. Publiczność wybrała filmy głośne, znaczące, uznane, doceniane na festiwalach na całym świecie.

Zwyciężyła Zimna Wojna, która otrzymała 126 głosów. Film wyświetlany był na ekranie częstochowskiego kina premierowo w czerwcu i lipcu, a potem w listopadzie i grudniu. W sumie odbyły się 43 seanse, które obejrzało łącznie ponad 3 tysiące widzów.

Drugie miejsce zajął film, który miał premierę w listopadzie – Bohemian Rhapsody zdobywając 70 głosów, a podium uzupełnił obraz Wojtka Smarzowskiego Kler69 głosów. Na czwartej pozycji uplasowała się produkcja Trzy billboardy za Ebbing, Missouri39 głosów, a Złotą Piątkę zamknął najnowszy film Marka Koterskiego 7 uczuć, który otrzymał 25 głosów.

Wśród uczestników plebiscytu, którzy podali wypełniając kupon konkursowy swoje dane kontaktowe, rozlosowane zostaną nagrody. Zwycięskie filmy prezentowane będą w lutym na ekranie kina OKF „Iluzja”.

(red.)

 

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -