„Zło dobrem zwyciężaj” Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki

0
602
fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Finał konkursu odbył się w MDK w Radomsku.

„Zło dobrem zwyciężaj” jest to przewodnie motto 27. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie w organizację tego wydarzenia dołączył się Powiat Radomszczański.

Finał konkursu, celem którego celem jest kształtowanie postaw moralnych wobec Ojczyzny, a także pielęgnacja pamięci o tragicznie zmarłym błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Poziom uczestników biorących w tym wydarzeniu udział był niesamowicie wysoki. Jury, gdzie przewodniczącym był Andrzej Kucharski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku, przyznał nagrody w dwóch kategoriach:

Pierwsza kategoria to: Turniej Poezji Śpiewanej, gdzie nie przyznano pierwszego miejsca:
II miejsce ex aequo: Joanna Hebda z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Częstochowie oraz Julia Waligóra z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”
III miejsce – Nina Cyndecka z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”
Wyróżnienie – Natalia Kapica – z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”
Wyróżnienie – Michalina Serwa z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku
Wyróżnienie specjalne – Elżbieta Żabińska

Druga kategoria to: Turniej Recytatorski:

I miejsce ex aequo: Elżbieta Jóźwiak ze Sceny Poezji Miejskiego Domu Kultury w Radomsku oraz Joanna Zaremba z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie
II miejsce ex aequo: Joanna Zalega z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie oraz Nikola Bus ze Sceny Poezji Miejskiego Domu Kultury w Radomsku i I LO w Radomsku
III miejsce – Karolina Broniś z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Radomsku
Wyróżnienie – Lena Bąkowicz z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”
Wyróżnienie – Julia Maszczyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Radomsku
Wyróżnienie – Maria Wieruszewska z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

Wszystkim laureatom pogratulowała wicestarosta Małgorzata Lewandowska a także Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury i jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu.

A tak powiedziała Wicestarosta Małgorzata Lewandowska: „Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, że tylu miłośników poezji stanęło w szranki tego konkursu. To znak, że wciąż nie słabnie zainteresowanie, z jakim od lat spotyka się inicjatywa organizowania wydarzenia kulturalnego, którego celem jest między innymi integracja młodzieży wokół chrześcijańskich wartości. Co więcej – Wasza obecność to znak, że sylwetka niezłomnego księdza Popiełuszko wciąż pozostaje w sercach i umysłach młodych i starszych mieszkańców naszego powiatu. A motto stanowi wskazówkę na dalsze życie”.

K KIK