fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaEkologiaVII edycja ogólnopolskiego konkursu „Zielona Ławeczka”

VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Zielona Ławeczka”

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”. Maksymalna kwota do zdobycia to wartość 1950 zł.

logo
Fot. Zielona Ławeczka

„Zielona Ławeczka” to ogólnopolska prospołeczna akcja realizowana w formie rywalizacji między Zespołami Sąsiedzkimi, a mająca na celu zazielenienie wybranego terenu na osiedlu, który jest zaniedbany lub niezagospodarowany.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców, którzy chcą i mają pomysł jak odmienić obszar zieleni znajdujący się na wybranym osiedlu.

Zbudowany Zespół Sąsiedzki ma za zadanie stworzyć projekt zazielenienia terenu wokół miejsca zamieszkania. W złożonym wniosku musi się znaleźć projekt aranżacji miniogrodu i kosztorys jego realizacji.

Zwycięska wizja może otrzymać maksymalnie 1950 zł na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów. Pieniądze będą przyznane według następujących wytycznych:

  • bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1200 zł;
  • wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
  • ławka parkowa – wartość 450 zł.

Projekty, które zostaną złożone drogą elektroniczną do 6 czerwca 2021 roku, będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wszelkie informacje dotyczące udziału w konkursie znajdują się na stronie Zielona Ławeczka.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -