W Złochowicach powstała „Zielona ekobaza na Wesołej”

0
261

Dzięki konkursowi pt. „Zielona Pracownia”, organizowanemu od kilku lat przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Złochowicach (Gmina Opatów) zyskała nową ekopracownię.

W Złochowicach powstała „Zielona ekobaza na Wesołej” 1
Fot: Gmina Opatów

WFOŚiGWK od liku lat organizuje konkurs, w którym wyłonieni zwycięzcy otrzymują fundusze na realizację budowy pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich.

W gronie zwycięzców  znalazł się także  projekt Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach zatytułowany „Zielona ekobaza na Wesołej”, który został wyłoniony w drodze konkursu pt. „Zielona Pracownia 2020”.

W Złochowicach powstała „Zielona ekobaza na Wesołej” 2
Fot: Gmina Opatów

Jury doceniło projekt za kreatywność i pomysłowość w sposobie zagospodarowania pracowni. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu również znacznie poprawią się warunki nauczania. Uczniowie będą mogli korzystać ze wspaniale wyposażonej sali na miarę XXI wieku, co na pewno pobudzi w  nich wyobraźnię i chęć do nauki.

„Zielona ekobaza na Wesołej” powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z niewielkiego wkładu ze środków własnych Gminy Opatów.

[post_gallery]

Fot: Gmina Opatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here