fbpx
Strona głównaPolecaneZespół Pif Paf. Powstał na Wyspach Kanaryjskich, współtworzą go muzycy związani z...

Zespół Pif Paf. Powstał na Wyspach Kanaryjskich, współtworzą go muzycy związani z Częstochową

Pif Paf Peter&Franz to zespół, który narodził się na Wyspach Kanaryjskich. W tym roku wydał swój pierwszy utwór “Santa Cruz”. W nagraniach uczestniczyli muzycy związani z Częstochową.

Zespół Pif Paf powstał na Wyspach Kanaryjskich w 2020 r. Jego powstanie zainicjowali producent muzyczny Peter Prentygast i muzyk Franz Dreadhunter. Pierwszy na stałe mieszka w Londynie. Jest właścicielem studia PM STUDIO, organizatorem koncertów, a także liderem i wokalistą zespołu WOT. Franz Dreadhunter zapisał się wyraźnie w historii polskiej muzyki. Przede wszystkim za sprawą zespołów Chłopcy z Placu Broni i Püdelsi. Na przestrzeni 30 lat współpracował z takimi zespołami jak Bajm, Tilt czy Homo Twist, Deuter. Ten producent i kompozytor tworzył również muzykę do filmów i seriali, takich jak choćby “Reich”. Urodzony w Krakowie artysta, osiedlił się w Częstochowie. Z naszego miasta pochodzi również menadżerka zespołu Pif Paf – Urszula Radzioch.

Zespół Pif Paf. Powstał na Wyspach Kanaryjskich, współtworzą go muzycy związani z Częstochową 1
Pif Paf Peter&Franz (archiwum zespołu)

​Pierwsze efekty działań sygnowanych jako Pif Paf słuchacze mogą już ocenić. W 2021 r. zespół zarejestrował bowiem utwór zatytułowany “Santa Cruz”. Można go wysłuchać na kanale YouTube zespołu (zamieszczamy go także poniżej).

W sesji nagraniowej udział wzięli doskonali muzycy sesyjni: gitarzyści Robert Gliński i Paweł Król oraz perkusista Tomasz Holewa. Żadnego z tych nazwisk nie trzeba specjalnie przedstawiać w naszym mieście.

Gliński pierwsze muzyczne kroki stawiał, grając w szkolnym trio bluesowym Black & Blue. Po ponad 20 latach mieszkania w Blachowni przeprowadził się do Częstochowy. Przez niemal całą dekadę lat 90. XX w. był członkiem częstochowskiej hard rockowej formacji Gush. Potem razem z wokalistą Mariuszem Koziołem założył zespół rockowy GrajStasiek. W podobnym czasie rozpoczął współpracę z gliwickim Teatrem A. Jego dorobek sceniczny dopełnia ponad 100 spektakli wykonanych w kraju i w Europie. Współpracuje również z częstochowskim balladzistą Pawłem Łowickim. Od marca 2019 r. jest członkiem grupy Chłopcy z Placu Broni.

Także Król i Holewa są związani z zespołami Chłopcy z Placu Broni i Paweł Łowicki Band. Ponadto drugi z wymienionych, przez ostatnie lata współtworzył częstochowski zespół Breakmaszyna (niestety, ostatnio pisaliśmy o niespodziewanej śmierci lidera grupy – Pawła Stommy).

Więcej o działalności Pif Paf można przeczytać na stronach www.facebook.com/pifpafpeterfranz/ oraz www.pifpaf.me.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -