fbpx

Zbiórka elektroodpadów w Częstochowie. Co zrobić z niepotrzebnym sprzętem?

Trwa zbiórka elektroodpadów. Odbywa się ona nieodpłatnie na terenie całego miasta. Elektroodpady odbierane są od mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji.

Zbiórkę organizuje Centrum Usług Komunalnych wraz z partnerami –  Stala Group, Asekol i Love Recykling. Ważne jest to, aby sprzęt był kompletny, bo urządzenia pozbawione wewnętrznych części nie zostaną odebrane. Odpady odbierane są bezpośrednio z lokalu, nie należy wystawiać ich więc przed mieszkanie czy posesję.

Kto chciałby zgłosić rzeczy do zabrania może to zrobić telefonicznie (tel. 536 322 005, od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 17) oraz mailowo (elektroodpady@stalagroup.pl, zgłoszeń można dokonywać całodobowo). Odbiory elektroodpadów realizowane są od poniedziałku do piątku, w godz. 8- 16.

Z kolei elektroodpady o niewielkich gabarytach można wrzucać do specjalnych czerwonych pojemników ustawionych w wielu punktach Częstochowy. Ich aktualną listę można sprawdzić na stronie cuk.czestochowa.pl.

Zbiórka elektroodpadów w Częstochowie. Co zrobić z niepotrzebnym sprzętem? 2
fot. CUK

Są również inne opcje bezpiecznego pozbycia się elektrośmieci w Częstochowie. Odpady można osobiście i bezpłatnie oddać w Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym w Sobuczynie Sp. z o. o. przy ul. Konwaliowej 1 lub zgłosić potrzebę odbioru pod numerem telefonu 530 469 099. Odpady takie przyjmuje też bezpłatnie  firma BOWI przy  ul. Ogrodowej 64a (tel. 34 374 03 19 lub 603 995 588).

ZS, mat. CUK