fbpx
Strona głównaPomoc dla UkrainyNa Politechnice Częstochowskiej zbierają puszki i parafinę. Powstaną z nich świece polowe

Na Politechnice Częstochowskiej zbierają puszki i parafinę. Powstaną z nich świece polowe

Potrzebne są umyte puszki (takie po kukurydzy groszku czy karmie dla kotów) i parafina. Z nich powstaną świece dla obrońców Ukrainy. Zbiórka trwa na Politechnice Częstochowskiej.

Zbiórka jest noworoczną częścią akcji „Zbieramy ciepło dla żołnierzy z Ukrainy”. W grudniu 2022 r., w krótkim czasie udało się zebrać kilka worków pustych puszek oraz worek parafiny. Posłużyło to do wyprodukowania tzw. świec okopowych, wykorzystywanych przez żołnierzy walczących po stronie Ukrainy jako źródło ciepła – do podgrzania posiłku, wysuszenia ubrań, ogrzania się.

Tu należy dodać, że warunkach trwania na pozycjach w okopach nie można rozpalać ognisk. Dlatego takie niewielkie, proste źródło ciepła (w mniejszym stopniu także światła), jak świeca z puszki, tektury i parafiny, jest dla żołnierzy jednym z artykułów pierwszej potrzeby. Zdarza się, że w miesiącu kupujemy często i dziesiątki produktów konserwowych czy karmy dla zwierząt, wystarczy je zebrać i umyć, by posłużyły walczącym.

Na Politechnice Częstochowskiej zbierają puszki i parafinę. Powstaną z nich świece polowe 1
mat. prasowe

W ramach akcji Politechniki Częstochowskiej zbierane są puszki po produktach spożywczych, po karmie dla zwierząt, po farbach. Muszą być czyste – to warunek wykorzystania ich do produkcji świec. Nie nadają się do tego puszki po napojach. Potrzebna jest także parafina.

Zbiórka prowadzona jest do 29 stycznia w Biurze Studentów Zagranicznych Politechniki Częstochowskiej (ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 69, budynek rektoratu uczelni). Szczegóły: pcz.pl.

W akcję – oprócz osób prywatnych – mogą włączyć się także firmy, jeśli np. używają w swojej działalności produktów sprzedawanych w takich puszkach i gromadzą ich bardzo wiele.

red., mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -