fbpx

Zawody modeli pływających na zalewie „Pająk”

Na zalewie „Pająk” w Konopiskach odbyła się I Runda Mistrzostw Polski modeli pływających FSR EHO.

zawody 12
Fot. O.Muc/S.Rogacz

W dniach 7 – 9 maja 2021 roku na zalewie „Pająk” w Konopiskach podczas I Rundy Mistrzostw modeli pływających można było podziwiać modele ślizgów sterowanych radiem klas FSR EHO.

W zawodach udział wzięło 41 zawodników z siedmiu klubów zrzeszonych w FSR Polska oraz zawodnicy niezrzeszeni. W sumie w 13 klasach podzielonych na grupy wiekowe i pojemność silników (najmniejszy silnik 3,5 cm3, a największy 35 cm3)  wystartowało 78 modeli.

Takie miniaturowe ślizgi napędzane są paliwem metanolowym lub benzyną.

zawody 16
Fot. O.Muc/S.Rogacz

Dodatkowo na zakończenie zawodów odbyła się uroczystość wręczenia nagrody za konkurs na „Najlepszy projekt grafiki promujący Mistrzostwa Świata modeli pływających FSR Konopiska 2022”. Zwyciężczynią została uczennica klasy VII ZS-P im. Jana Kochanowskiego w Kopalni – Natasza Pacuda.

„Jako jednego z pomysłodawców konkursu poproszono mnie o opinię dotyczącą wyboru zwycięzcy. Jest to moja subiektywna ocena, choć pokrywała się w pełni z opiniami komisji konkursowej.
Po pierwsze praca wyróżniała się na tle innych zgłoszeń i od pierwszej chwili przyciągała wzrok, a o taki efekt właśnie chodziło. Praca jest namalowana własnoręcznie, jest kolorowa, radosna, wesoła jak sport, który promuje i święto jakim będą Mistrzostwa Świata Modeli Pływających FSR w Konopiskach. Jeszcze raz gratuluję zwyciężczyni i już dziś zapraszam wszystkich na przyszłoroczne, międzynarodowe zawody!”
– Prezes FSR Polska Zbigniew Skrzypiec.