Laureat Programu Zaufany Pracodawca – PRT Radomsko

0
87

PRT Radomsko został jednym z laureatów Programu Zaufany Pracodawca.

Program Zaufany Pracodawca jest wyróżnieniem, które powołała w listopadzie ubiegłego roku doradzająca prezydentowi Ferencowi Rada Gospodarcza. Jej celem jest promowanie dobrych wzorców, jakie powinny być w relacji pracodawca – pracownik.

– Chcieliśmy pokazać w ten sposób, że na terenie Radomska działają firmy, które dbają o swoich pracowników. Przede wszystkim chcieliśmy wyróżnić tych, którzy robią to z najwyższą starannością, wyznaczając standardy relacji z pracownikami” – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Laureat Programu Zaufany Pracodawca – PRT Radomsko 1
Fot: UM Radomsko

Aby znaleźć się w gronie firm Zaufanych Pracodawców, pracownik musi być:

 • Traktowany z należytym szacunkiem;
 • Odpowiednio wynagrodzony;
 • Szkolony według potrzeby.

Dodatkowo firmy te powinny prowadzić na rzecz pracownika aktywne działania socjalne.

Jedną z firm, która znalazła się w tym zaszczytnym gronie jest PET Recycling Team Radomsko Sp. z o.o., która jest częścią grupy ALPLA – światowego lidera producentów opakowań z tworzyw sztucznych, który swoją pozycję na świecie cierpliwie i skutecznie buduje już od 65 lat.

Laureat Programu Zaufany Pracodawca – PRT Radomsko 2
Fot: UM Radomsko

Firma PRT Radomsko funkcjonuje od 2012 roku na terenie radomszczańskiej strefy. Jej głównym zadaniem jest recykling tworzywa PET. 95% surowca, zużytych butelek pochodzi z Polski, a odzyskany z tego Pet trafia z powrotem do obrotu w kraju, jak do państwa Unii Europejskiej.

Fabryka w Radomsku jest największym zakładem recyklingowym w kraju. Rocznie do ponownego obrotu potrafi odzyskać nawet 30 tys. ton plastiku.

PRT Radomsko kieruje się zasadą, że „szczęśliwy pracownik to najlepsza inwestycja”, dlatego zgodnie z przedstawionymi do celów konkursowych materiałami średnioroczne wynagrodzenie w firmie przekracza 216 % najniższego wynagrodzenia w 2019 roku. Liczba zatrudnionych wynosiła 90 osób – wszyscy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. To jednak nie wszystko.

Ponadto firma stawia na ciągły rozwój kompetencji. Na 1 pracownika przypada średnio 5 szkoleń w ciągu roku. Jak podkreślają liczą się dla nich fachowcy więc szkolenia to sprawa priorytetowa.

Nie pominięto także świadczeń socjalnych. Według raportu konkursowego w 2019 roku na jednego pracownika przypadało 1430 zł. Pracownicy mogą liczyć na świadczenia, nie wynikające z obowiązku prawnego, w postaci:

 • Pakietu medycznego dla pracowników i ich rodzin, w całości opłaconego przez firmę;
 • Premii urlopowej, wypłacanej raz w roku;
 • Dodatków pieniężnych za pracę wykonywaną w weekend.

PRT Radomsko odpowiedzialnie podchodzi także do ochrony środowiska. Ma proekologiczny charakter już z samego faktu prowadzonego typu działalności. Recykling na taką skalę skutecznie ogranicza zużycie surowców nieodnawialnych, takich jak ropa naftowa czy gaz ziemny.

Firma prowadzi liczne kampanie na rzecz edukacji, zwiększania świadomości i promowania proekologicznych postaw robiąc to ponadto w symbiozie z lokalną społecznością. Na koncie posiada takie akcje jak:

 • Udział w akcji sprzątania świata z okazji Światowego Dnia Środowiska;
 • Udział w piknikach ekologicznych organizowane przez Celowy Związek Gmin;
 • Działania edukacyjne we współpracy ze szkołami;
 • Zakup “zielonej energii” do celów produkcyjnych;
 • Promowanie recyklingu poprzez udział w programach i filmach nagrywanych na terenie zakładu;
 • Włączanie się w akcje charytatywne jak np. wsparcie Placówek Wsparcia Dziennego prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku;
 • Wsparcie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku – akcja charytatywna;
 • Fundowanie nagród dla laureatów i wyróżnionych w konkursie “Odzyskana Przyroda” wsparcie konkursu organizowanego przez Ekolider Centrum Usług Komunalnych w Międzyrzeczu Podlaskim.

Dewizą PRT Radomsko stają się być słynne słowa, które są absolutną podstawą wszelkich proekologicznych działań – Myśl globalnie, działaj lokalnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here