„Mogę! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”.

0
260

Startuje druga edycja kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Mogę! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił nabór dla placówek przedszkolnych do drugiej edycji kampanii. Możliwość składania wniosków potrwa od 15 do 30 czerwca 2020 roku.
Przedszkola w województwie śląskim mogą spodziewać się nawet tysiąc oczyszczaczy powietrza. 

Ta inicjatywa jest przejawem troski o zdrowie najmłodszych mieszkańców, ale także kontynuacją długoterminowych działań prowadzonych przez samorząd województwa śląskiego w celu kształtowania właściwych postaw wobec środowiska, w którym żyjemy. Chcemy edukować najmłodszych, ich rodziców i opiekunów i wspólnie zadbać o jakość powietrza w regionie, bo od niej zależy jakość naszego zdrowia i życia – podkreśla Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Kto może wziąć udział w kampanii? Wszystkie przedszkola publiczne, które nie uczestniczyły w pierwszej edycji i znajdują się na terenie Śląska, mogą starać się o maksymalnie 2 oczyszczacze powietrza na placówkę. Projekt zakłada, że w kampanii weźmie udział około 500 przedszkoli.

Koszt przeprowadzenia tej edycji kampanii oszacowano na kwotę prawie 1,5 mln zł, przy współudziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Kampania stanowi kontynuację działań podjętych w ramach pierwszej edycji realizowanej w przedszkolach w roku szkolnym 2019/2020.

Koszt przeprowadzenia tej edycji kampanii oszacowano na kwotę prawie 1,5 mln zł, przy współudziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Kampania stanowi kontynuację działań podjętych w ramach pierwszej edycji realizowanej w przedszkolach w roku szkolnym 2019/2020, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Wszelkie informacje o kampanii oraz jej regulamin dostępne są na stronie powietrze.slaskie.pl.

„Mogę! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech". 1
(Fot: powietrze.slaskie.pl)

(Źródło: powietrze.slaskie.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here