fbpx
Strona główna Polecane Zamknięte galerie handlowe, kawiarnie i bary

Zamknięte galerie handlowe, kawiarnie i bary

Rząd zdecydował o zamknięciu galerii handlowych, a także kawiarni, restauracji, barów oraz innych miejsc rozrywki. Wprowadzono również zakaz wszelkich zgromadzeń powyżej 50 osób. Dotyczy to także wydarzeń związanych z życiem religijnym, a więc również mszy w kościołach. Decyzje te związane są z ogłoszonym przez premiera Mateusza Morawieckiego stanem zagrożenia epidemicznego, który obowiązywać będzie od jutra.
Podjęte działania mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Z tego względu przywrócono, na początek na 10 dni, kontrole graniczne i zakaz wjazdu do kraju obcokrajowców.
Od północy obowiązywać będzie zakaz otwierania galerii handlowych. W obiektach tych będą mogły działać wyłącznie apteki, pralnie oraz sklepy, które prowadzą sprzedaż środków higienicznych. Od jutra w całej Polsce zamknięte będą również wszystkie restauracje, kawiarnie, bary, puby, a także kasyna i inne miejsca rozrywki, w których mogliby się gromadzić ludzie. Lokale, zgodnie z decyzją rządu, będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż posiłków na wynos, z dostawą do domów.

Sklepy i banki będą pracować normalnie.
Wstrzymano również wszystkie międzynarodowe połączenia pasażerskie kolejowe i lotnicze.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here