Uwaga kierowco! Czasowe zamknięcie A1 na odcinku Jeżów – węzeł Piotrków Trybunalski Południe

0
184

Uwaga kierowco! Planowane czasowe zamknięcie autostrady A1 na odcinku Jeżów – węzeł Piotrków Trybunalski Południe nastąpi dzień wcześniej.

W nocy z 11 na 12 listopada br. zostanie zamknięty czasowo odcinek drogi na autostradzie A1. Jest to spowodowane kolejnym z trzydziestu przewozów ładunków nadgabarytowych na trasie Jeżów – Łódź. Wyjazd na dany odcinek nastąpi około godziny 1:00 (12 listopada 2020 roku).

– „Całkowite wstrzymanie ruchu dotyczy jedynie kierunku do Katowic. W stronę Łodzi przejazd będzie się odbywał, jednak w ograniczonym tempie w asyście samochodów pilotujących” – informuje Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji łódzkiego oddziału GDDKiA.

– „Takie rozwiązanie wynika z tego, że szerokość przewożonego ładunku wymaga zajęcia jednocześnie dwóch pasów jezdni” – dodaje.

Zanim zacznie się transport ładunku w kierunku Łodzi, dany odcinek musi zostać opróżniony z samochodów jadących na południe (od węzła Piotrków Trybunalski Południe do Jeżowa). Transport zjeżdża do Piotrkowa Trybunalskiego i dalej drogą krajową 12/91 podąża do Łodzi.

Zamknięcie tego odcinka autostrady powinno trwać maksymalnie pół godziny, a sam transport nadgabarytowego ładunku około kilkunastu minut.

„Apelujemy do kierowców o cierpliwość oraz stosowanie się zarówno do oznakowania, jak i poleceń osób kierujących ruchem. Zamykany odcinek autostrady A1 można ominąć, jadąc przez Piotrków Trybunalski drogą krajową 91” – informuje Maciej Zalewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here