fbpx

Zamiast z Fortuną Sittard Raków zagra w Holandii z RKC Waalwijk

Piłkarze Rakowa Częstochowa w ostatnim sparingu podczas obozu przygotowawczego w Holandii zagrają w czwartek z RKC Waalwijk. Wcześniej awizowana Fortuna Sittard zrezygnowała ze sparingu.

Piłkarze Rakowa przebywają na obozie przygotowawczym w Holandii i maja już za sobą rozegrane dwa mecze kontrolne z mocnymi i renomowanymi zespołami. Częstochowianie w pierwszej grze kontrolnej przegrali z PSV Eindhoven 2:4, a w minioną środę zremisowali z belgijskim Anderlechtem Bruksela. Mecz w Brukseli zakończył się remisem 1:1.

W ostatnim sparingu Raków miał zagrać w sobotę w Sittard z Fortuną. Spotkanie jednak nie odbędzie się. Sztab szkoleniowy Rakowa znalazł szybko kolejnego sparingpartnera. Będzie nim RKC Waalwijk, a sparing odbędzie się w piątek.

Poniżej zamieszczamy komunikat Rakowa. „W wyniku braku zapewnienia odpowiedniego boiska i wycofania się z gry przez Fortunę Sittard, mecz zaplanowany na 17 grudnia nie dojdzie do skutku. Sztab szkoleniowy Medalików błyskawicznie znalazł nowego sparingpartnera. Dzień wcześniej, a więc 16 grudnia o godzinie 13:30 nasza drużyna rozegra mecz z RKC Waalwijk. RKC Waalwijk to aktualnie 10. drużyna w tabeli holenderskiej Eredivisie. Mecz rozegrany zostanie na boisku treningowym bez udziału kibiców i z uwagi na brak warunków technicznych nie będzie transmitowany”.

MR-K, fot: AK

Zamiast z Fortuną Sittard Raków zagra w Holandii z RKC Waalwijk 2
Zamiast z Fortuną Sittard Raków zagra w Holandii z RKC Waalwijk 3
Zamiast z Fortuną Sittard Raków zagra w Holandii z RKC Waalwijk 4