Częstochowska Straż Miejska apeluje – rozważmy zakup systemów alarmowych lub monitoringu

0
493

Częstochowska Straż Miejska apeluje, by rozważyć zakup systemów alarmowych lub monitoringu w szczególności teraz w okresie jesienno – zimowym, gdy na zewnątrz robi się znacznie szybciej ciemno.

Czas ten, kiedy jest ciemno i zimno bardzo sprzyja włamywaczom. Liczba odnotowanych prób włamań do domów czy mieszkań jest znacznie większa, niż w czasie letnim, stąd też apel, by zabezpieczyć swoje domy i mieszkania przed taką nieszczęśliwą sytuacją.

Jednym z założeń uchwały „Bezpieczna Częstochowa” jest program kierunkowy „Sąsiedzkie czuwanie”, który zakłada, że w czasie nieobecności w domu można poprosić swoich sąsiadów o kontrolowanie naszego dobytku i stwarzanie pozorów obecności domowników. Można ich także poprosić o samo tylko kontrolowanie czy drzwi oraz okna są zamknięte.

Straż Miejska apeluje także, by rozważyć zakup i zainstalowanie urządzeń do monitoringu i systemów alarmowych w domach czy mieszkaniach. Dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem są także drzwi i okna antywłamaniowe, które także przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, każde dziwne zachowywanie się nieznanych nam osób w pobliżu naszych mieszkań czy domów (obserwują nasz dobytek, odwracają się od kamery monitoringu) jest podstawą do natychmiastowego powiadomienia służb mundurowych: policji czy Straży Miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here