fbpx

Zakończyła się przebudowa ul. Bialskiej

Zakończyła się przebudowa ul. Bialskiej na odcinku od Małopolskiej do Zakopiańskiej. To kolejna inwestycja drogowa zrealizowana w tym roku, która poprawia lokalny układ komunikacyjny w częstochowskich dzielnicach.

W kolejnych latach, w przypadku wygospodarowania odpowiednich środków finansowych, zrealizowane zostaną kolejne prace drogowe poprawiające poruszanie się w sąsiedztwie Alei Brzozowej, jak i w obrębie całej Parkitki.

– Zadania lokalne są dla nas tak samo ważne jak strategiczne inwestycje. Dlatego cieszę się, że tym razem ulica Bialska została objęta potrzebnymi pracami, ponieważ odpowiada za komunikację dynamicznie rozwijającej się części miasta, a z drugiej strony funkcjonuje w sąsiedztwie terenów zielonych. Wierzę, że poprawa infrastruktury drogowej ucieszy więc nie tylko kierowców, ale wpłynie pozytywnie także na osoby wykorzystujące ulicę do aktywności fizycznej – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Inwestycja polegała na wymianie nawierzchni oraz poprawie bezpieczeństwa pieszych poprzez odtworzenie poboczy na wspomnianym odcinku Bialskiej o długości ok. 450 m. Wymieniono część krawężników. Roboty kosztowały niespełna 300 tys. zł pochodzących z budżetu miasta.

LN/UM Częstochowy