W Radomsku zakończyła się kadencja MRM

0
77

W Radomsku w sali obrad urzędu miasta odbyło się ostatnie spotkanie obecnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta.

Powołana MRM zaczęła swoją pracę bardzo aktywnie. Niestety pojawiła się pandemia korona wirusa, która zahamowała działania młodzieżowców, a dziś przyszedł czas na podsumowania i wnioski.

W Radomsku zakończyła się kadencja MRM 1
Fot: UM Radomsko

W ostatniej sesji MRM udział wzięli również prezydent Jarosław Ferenc i ich opiekun z „dorosłej” rady – Piotr Lisowski.

– „Chciałbym podziękować za zaangażowanie w pracę na rzecz miasta i jego młodzieży. Jestem, szczerze mówiąc pod wrażeniem, że w tak młodym wieku jest tak duża chęć obywatelskiego działania i liczę, że jeszcze nie raz spotkamy się i będziemy rozmawiać o losach naszego miasta – mówił do młodzieżowców prezydent Jarosław Ferenc.

– „Zachęcam oczywiście do dalszego, tak aktywnego, uczestnictwa w życiu Radomska i przypominam o tym, że właśnie jesteśmy w trakcie sporządzania Strategii Miasta i liczymy również na wasze propozycje, które mogłyby zawrzeć się w tym dokumencie” – dodaje.

Na zakończenie tej kadencji każdy z radnych otrzymał pamiątkowy dyplom, który wręczył im przewodniczący MRM Roch Rochowski. Ich opiekun, Radny Lisowski także przygotował dla swoich podopiecznych niespodziankę. Młodzi radni otrzymali pamiątkowy plakat, oprawiony w ramkę, ze zdjęciami radnych mijającej właśnie kadencji.

W Radomsku zakończyła się kadencja MRM 2
Fot: UM Radomsko

– „Egzemplarz jest tylko jeden i nie jest to przypadkowe. Mam nadzieję, że będzie pretekstem do wspólnych spotkań w obecnym gronie – tłumaczył Piotr Lisowski.

W Radomsku zakończyła się kadencja MRM 3
Fot: UM Radomsko

21 października 2020 roku odbędą się wybory do kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Wybory zostaną przeprowadzone osobno w każdej ze szkół.  Szkoły podstawowe dysponują po jednym mandacie, a na każdą szkołę ponadpodstawową przypadają trzy mandaty.

W Radomsku zakończyła się kadencja MRM 4 W Radomsku zakończyła się kadencja MRM 5 W Radomsku zakończyła się kadencja MRM 6 W Radomsku zakończyła się kadencja MRM 7 W Radomsku zakończyła się kadencja MRM 8

Fot: UM Radomsko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here