W Myszkowie zakończyła się budowa dróg na ulicy Klonowej i Sadowej

0
81

Mimo wielu trudnych rozmów i rozwiązań inwestycja polegająca na budowie dróg na ulicy Klonowej, Sadowej oraz łączniku zakończyła się z powodzeniem. Odbiór dróg nastąpił z końcem października.

W Myszkowie zakończyła się budowa dróg  na ulicy Klonowej i Sadowej 1
Fot: UG Myszków (Sadowa przed realizacją)

Ogłoszony przetarg w 2015 roku na wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi w ul. Klonowej, Sadowej oraz łączniku wraz z budową kanalizacji sanitarnej, deszczowej z przyłączami do posesji, przebudową infrastruktury podziemnej wygrała firma ABS Ochrona Środowiska z Katowic. Firma ta na realizację dokumentacji miała czas do 2016 roku.

Po rozmowach Burmistrza Miasta z mieszkańcami tych ulic został wybrany jeden z dwóch przedstawionych projektów. Następnie zaczął się długi okres pozwoleń na budowę i kolejnych uzgodnień, który został spowodowany najczęściej zmianami właścicieli działek na tych ulicach (każda zmiana właściciela działki powodowała rozpoczęcie procedur od nowa).

W Myszkowie zakończyła się budowa dróg  na ulicy Klonowej i Sadowej 2
Fot: UG Myszków (Sadowa po realizacji zadania)

Pierwszy bezskuteczny przetarg na budowę został ogłoszony przez Gminę w 2018 roku. Ceny zamieszczone w ofertach znacznie przekraczały kwotę, jaką Myszków przeznaczył na to zadanie. Rozstrzygnięcie przyniósł drugi przetarg w grudniu 2018 roku. Wyłoniona została w nim firma P.U.H. Domax z Boronowa, która w lutym 2019 roku podpisała umowę z Gminą na realizację zadania do 30 października 2020 r.

W ramach inwestycji wybudowano ciąg pieszo-jezdny o nawierzchni z kostki betonowej, chodnik, wybudowano kanalizację deszczową i sanitarną z przyłączami do każdej z posesji, przebudowano infrastrukturę podziemną, zgodnie z projektem.

Ulice Klonowa, Sadowa wraz z łącznikiem to kolejne wybudowane od podstaw drogi. W ramach inwestycji wybudowano 80 podłączeń kanalizacji sanitarnej.

W Myszkowie zakończyła się budowa dróg  na ulicy Klonowej i Sadowej 3
Fot: UG Myszków (łącznik między Sadową a Klonową)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here