fbpx

Zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Radomsku

To było bardzo wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. Ze szkołą pożegnali się absolwenci, którzy kończą ósmą klasę, a po 18 latach pracy na zasłużoną emeryturę odeszła dyrektor Jadwiga Kowalczyk.

Uroczysta akademia rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klas ósmych, następnie dyrektor Jadwiga Kowalczyk wraz z prezydentem Jarosławem Ferencem wręczyli absolwentom świadectwa ukończenia szkoły.

Przechodząca na emeryturę Jadwiga Kowalczyk z całego serca podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za wszystkie lata wspólnej pracy na rzecz edukacji młodych mieszkańców miasta Radomska. – „Lata spędzone w tej szkole przechodzą do historii. Tak się dzisiaj złożyło, że wspólnie kończymy karierę. Wy zostajecie absolwentami, a ja odchodzę na emeryturę. Sądzę, że to początek nowej drogi dla nas wszystkich. Dzisiaj wyruszacie w dalszą drogę, do której staraliśmy się przygotować was jak najlepiej. Myślę, że w znacznej mierze nam się to udało” – powiedziała podczas akademii dyrektor Jadwiga Kowalczyk.

Zakończenie roku szkolnego było doskonałą okazją do złożenia podziękowań odchodzącej dyrektor, które otrzymała od uczniów, grona pedagogicznego, rady rodziców oraz prezydenta Jarosława Ferenca. –„ Szczególnie zależało mi, żeby być dzisiaj z wami na zakończeniu roku. Jest to dla mnie ważna chwila, ponieważ moje córki chodziły do tej szkoły. Wtedy Pani dyrektor przejmowała stery szkoły. Muszę przyznać, że szkoła tworzona przez Panią jest chlubą naszego miasta. To szkoła, która dba o wartości, która ma miły i rodzinny charakter. Przez te lata szkoła zmieniła się na lepsze, a najlepiej świadczy o tym fakt, że od tego czasu liczba uczniów zwiększyła się o 100 procent. Bardzo dziękuję za wszystkie lata pracy, za serce okazane uczniom, nauczycielom oraz rodzicom” – powiedział prezydent Jarosław Ferenc.

K KIK