Zajęcia dla miłośników fotografii cyfrowej w GOK w Mstowie

0
530
fot. pixabay

Interesuje Was fotografia? Jeśli tak to te zajęcia są stworzone dla Was.

Jeśli interesuje Was fotografia i zadajecie sobie pytanie jak poprawnie oraz ciekawie fotografować krajobrazy, to Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie przygotował właśnie propozycję dla wszystkich zainteresowanych fotografią. Celem zajęć z fotografii cyfrowej ma uświadomić uczestnikom zajęć pewnych istotnych rzeczy, które powinny być wzięte pod uwagę w fotografii krajobrazowej.

Zajęcia te będą poruszać między innymi ważne pojęcie jakim jest światło. Należy pamiętać, że to właśnie ono tworzy podstawę fotografii. Światło jest kluczem by stworzyć intrygujące zdjęcie. Zadaniem fotografa jest poszukiwanie odpowiedniego oświetlenia dla konkretnego ujęcia. Innym, również istotnym pojęciem jest kompozycja, która jest fundamentem udanego zdjęcia z fotografii krajobrazowej. Ciekawe kompozycja podobnie jak światło sprawią że dane zdjęcie będzie wyróżniać się pośród innych prac. Świadoma kompozycja podczas wykonywania zdjęć pozwoli uniknąć konieczności przycinania go w danym programie do obróbki zdjęć. Ważną rzeczą jest również odpowiednie miejsce. Aby uchwycić to, co jest w danej chwili jest intersujące na przykład światło w ciekawej kompozycji.

Wszystkie zdjęcia plenerowe uczestników zajęć będą zapisywane na karcie pamięci w formacie RAW. Potem każde zdjęcie zostanie poddane przez nich obróbce, przy pomocy programu graficznego – kadrowanie, ekspozycja, kolor, wyostrzanie, a na koniec, zdjęcie będzie zapisywane w formacie JPEG. Wszystko to odbywać się będzie w formie „zabawy ze zdjęciem”.

GOK Mstów zaprasza na zajęcia z Fotografii Cyfrowej. Fotografia krajobrazowa będzie odbywać się w każdy wtorek oraz czwartek od godziny 17.00 w sali plastycznej GOKu.

Zajęcia dla miłośników fotografii cyfrowej w GOK w Mstowie 1
fot. GOK Mstów

K KIK