fbpx

Zaczarowany ogród, czyli kilka sposobów na stworzenie oryginalnego nastroju

Ogród, to przede wszystkim kwiaty oraz zadbany trawnik. To podstawa, którą jednak w łatwy sposób możemy wzbogacić o ciekawe elementy mogące nadać naszej działce niepowtarzalny charakter i nastrój.


Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i właśnie o dobór tych szczegółów chodzi.
Co może urozmaicić naszą przestrzeń wokół domu? To zależy od tego, jak dużą powierzchnią dysponujemy, a także jaki charakter chcemy nadać naszemu ogrodowi. Wykorzystać można wszystko, od ciekawego kamienia znalezionego w trakcie spaceru po łące, po stare konary drzew i meble czy przedmioty wyszperane na pchlim targu.
Wystarczy je ciekawie zaaranżować, obsadzić roślinami i mamy niebanalną przestrzeń.

Kwiaty wylewające się z szuflad starej komody, czy też dawnej balii na pranie? Stary, drewniany wózek, jakim kiedyś bawiły się dzieci pełniący funkcję kwietnika? Czemu nie. Takie dekoracje sprawią, że nasz ogród nabierze romantycznego charakteru.
Jeżeli chcemy wyczarować przy domu odrobinę orientu, warto poszukać terakotowej figury, na przykład w kształcie pagody. Marzący o wypoczynku w śródziemnomorskim klimacie powinni pomyśleć o dzbanach w kształcie starożytnej amfory. Stojące czy leżące także mogą być ciekawie obsadzone kwiatami.
Kto lubi, może postawić w ogrodzie różnego rodzaju figurki. Obecnie ich wybór nie pogranicza się wyłącznie do ceramicznych krasnali. Są więc na przykład żaby, ptaki, jeże, także te z drewna czy wikliny.

Dekorując ogród pamiętajmy, że możemy go podziwiać nie tylko za dnia. Wieczory w ogrodzie mogą być naprawdę magiczne, o ile zadbamy o jego odpowiednie oświetlenie. Tutaj również wybór mamy spory. Poza tradycyjnymi lampami wkopanymi w ziemię i oświetlającymi ścieżki można korzystać z różnego rodzaju lampionów, ledowych ozdób czy też świeczników lub latarenek na świece, czy wkłady typu tea lights.
Świecące girlandy z lampek ledowych czy latarnie na stoliku w ogrodzie, to ciekawy element dekoracyjny nadający naszego ogrodowi magiczny wygląd.
Ozdobą, ale już bardzo praktyczną mogą być także meble ogrodowe. Ażurowe krzesełka i stoliki, fotel bujany sprawdzą się, gdy będziemy chcieli odpocząć na świeżym powietrzu, ale także wspaniale udekorują nasz taras czy ogród.

(IBS, fot. pixabay)