Zacięty mecz w HSC

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa pokonali w meczu 2 ligi Chełmca Wałbrzych 3:2.

Przed meczem można było spodziewać się zaciętej walki i taka była. Siatkarze z Częstochowy i Wałbrzycha spędzili na boisku w HSC pięć setów. Inauguracyjną partię wygrali goście, ale po trzech setach było 2:1 dla gospodarzy i częstochowianie mieli szansę na 3 punkty i całą pulę. Tak się jednak nie stało, bo Chełmiec wygrał czwartego seta i doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie ponownie lepsi byli częstochowianie. Wygrali 15:10 i mecz 3:2. Tym samym zdobyli 2 punkty, a jeden odjechał do Wałbrzycha.

Siatkarze Eco-Team AZS po 10 kolejkach mają 24 punkty i zajmują 3. miejsce w tabeli 3 grupy 2 ligi.

AK, fot: AK

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Chełmiec Wałbrzych 3:2 (21:25, 25:19, 25:21, 19:25, 15:10)