fbpx
Strona głównaPolecaneZa tydzień w piątek raczej nie załatwisz wiele w Wydziale Spraw Obywatelskich...

Za tydzień w piątek raczej nie załatwisz wiele w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy

Za tydzień w piątek raczej nie załatwisz wiele w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy. Rząd wdraża nowy rodzaj dowodów. 5 listopada wszelkie sprawy z nimi związane załatwimy tylko do godziny 11.30. Podobnie będzie w całym kraju.Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że 5 listopada załatwianie wszelkich spraw związanych z dowodami osobistymi możliwe będzie tylko do godziny 11.30.

Powodem jest wdrożenie przez rząd z dniem 7 listopada rozwiązań technicznych, które umożliwią wydawanie dowodu osobistego w nowej formule –  zawierającego odciski palców.

Podobne ograniczenia w załatwianiu spraw związanych z dowodami osobistymi wystąpią więc w urzędach w całej Polsce.

Jak informowano na stronach rządowych pod koniec września, wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną będziemy mogli składać od 8 listopada. Odpowiednie rozwiązania techniczne zostaną wdrożone dzień wcześniej – tak zapowiadali przedstawiciele odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie resortów: Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Z pełną informacją na ten temat można zapoznać się na stronie rządowej pod linkiem https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nowe-dowody-osobiste-od-7-listopada

Uwaga, w związku z wprowadzeniem nowych dowodów nie będzie konieczności obowiązkowej wymiany ważnych dokumentów. Dotychczasowymi dowodami będziemy mogli posługiwać się do czasu, gdy utracą ważność.


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -