fbpx
Strona głównaPolecaneZ dużym opóźnieniem startuje kolejny sezon systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Obsługiwać go...

Z dużym opóźnieniem startuje kolejny sezon systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Obsługiwać go będzie firma Nextbike Polska

 

Dwieście rowerów będzie od jutra do dyspozycji częstochowian w ramach systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Obsługiwać go będzie firma Nextbike Polska. System, którym pierwszy raz w tym roku zajęło się Centrum Usług Komunalnych, wystartuje z dużym opóźnieniem. Rok temu, gdy zaczęła się epidemia rower można było wypożyczać od 6 maja, w poprzednich sezonach jeszcze wcześniej, bo już w kwietniu.

Mieszkańcy Częstochowy będą mogli wypożyczać rowery miejski po raz czwarty. System będzie obsługiwany przez spółkę Nextbike Polska. Do dyspozycji częstochowian będzie 200 rowerów dostępnych przy 23 stacjach.  

Częstochowianie w tym sezonie będą mieli do dyspozycji 23 stacje rowerowe wyposażone w terminale, przy których będzie możliwa rejestracja oraz wypożyczenie i zwrot roweru. Pełna lista stacji i mapa z oznaczonymi lokalizacjami znajduje się na stronie internetowej rower.czestochowa.pl.

Taryfa za wypożyczenia rowerów w Częstochowie pozostaje niezmienna i pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe – kolejne pół godziny to koszt 2 zł.

(fot. Łukasz Stacherczak  UM)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here