Z Bełchatowa bez punktów

W meczu 22. kolejki Plus Ligi siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrali w niedzielny wieczór w Bełchatowie ze Skrą 0:3.

W dwóch pierwszych setach Exact Systems Hemarpol walczył jak równy z równym. Goście zarówno w pierwszej i drugiej partii prowadzili, ale Skra odrabiała straty i była lepsza w końcówkach.

Inauguracyjną partię bełchatowianie wygrali 25:22. W drugim secie częstochowianie mieli w powietrzu piłkę na 24:24, ale Skra postawiła skuteczny blok i wygrała 25:23.

W trzecim secie Skra szybko odskoczyła na 7:2. Chwilę później było 12:4. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku. Wygrali 25:12 i mecz 3:0 zdobywając cenne 3 punkty. Częstochowianie nawet bez zdobytego seta musieli wracać do domu.

Exact Systems Hemarpol pokonał w Częstochowie Skrę, ale w Bełchatowie musiał uznać wyższość rywali. O ile dwa pierwsze sety były dobre w wykonaniu częstochowian to o trzeciej partii trzeba jak najszybciej zapomnieć…

Exact Systems Hemarpol po 21 meczach ma 18 punktów i zajmuje 14. miejsce w tabeli Plus Ligi.

MR-K, fot: AK

PGE Skra Bełchatów – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:22, 25:23, 25:12)

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Sobański, Hain, Dulski, Kogut, Janus, Jaskuła (libero) – Keturakis, Borkowski, Bouguerra, Espeland.