fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaXXII Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych HERODY 2019

XXII Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych HERODY 2019

 

27 stycznia 2019 r. gmina Niegowa i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zapraszają do udziału w XXII Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych HERODY 2019. Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu szeroko pojętej Jury.

Celem imprezy jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem. Istotnym założeniem organizatorów jest też integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie. Do konkursu mogą zgłosić się grupy: herodowe, ostatkowe, kolędnicze złożone zarówno z dorosłych jak i dzieci, w przeglądzie rokrocznie biorą udział osoby w różnym przedziale wiekowym. Zgłoszenia można składać do dziś, a wszystkich, którzy nie zdążyli zapraszamy 27 stycznia by zobaczyć całość wydarzenia.
Część konkursowa poprzedzona zostanie barwnym korowodem kolędników po ulicach miejscowości, w skład którego wejdą członkowie zespołów, zaproszeni goście i mieszkańcy Niegowy. Zaprezentowane przedstawienia oceniane będą przez jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe.
Podczas konkursu zostanie wyłoniona grupa która otrzyma nominację do udziału w Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.
Przegląd jak w poprzednich latach organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa.

(red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Poprzedni artykułWspółpraca Fundamentem Sukcesu
Następny artykułUwaga na kody QR

Popularne

- Advertisment -