XX Pielgrzymka policjantów na Jasną Górę

0
447

Wczoraj w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej odbyło się XX Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego.

Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo i przyszłość Ojczyzny oraz swojego zawodu. W uroczystej Mszy Św. prowadzonej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. Bryg. dra. Józefa Guzdka, uczestniczyły delegacje policjantów z całego kraju z gen. insp. dr Jarosławem Szymczykiem oraz jego zastępcami nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem oraz nadinsp. Pawłem Dobrodziejem. Policję śląską reprezentował nadinsp. Roman Rabsztyn.

29 września obchodzony będzie dzień świętego Michała Archanioła. Archanioł jest patronem policjantów, żołnierzy oraz małych dzieci, również opiekuje się pielgrzymami i obcymi ludźmi. Walczy w imię sprawiedliwości i prawa. Daje wsparcie, ale także jest dawcą cierpliwości oraz szczęścia. Wczoraj, przed dniem patrona Polskiej Policji, na Jasną Górę przybyli jego przedstawiciele, aby wziąć udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego, organizowanych nieprzerwalnie od 20 lat przez policyjne związki zawodowe.

Uroczystość na Jasnej Górze rozpoczęła się złożeniem wieńca pod płaskorzeźbą „Gloria Victis – Chwała zwyciężonym”. Komendant Główny Policji gen. inps. Jarosław Szymczyk wraz z swoimi zastępcami, wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Piotrem Kujawą, JE Biskupem Józefem Guzdkiem, Prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia „Rodzina policyjna 1939 rok”, Panią Teresą Bracką oraz Prezesem łódzkiego Stowarzyszenia Jarosławem Olbrychowskim złożyli w hołdzie poległym oraz pomordowanym wiosną 1940 roku z ZSRR policjantom.

Z uwagi na stan epidemiczny, policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej byli zmuszeni uczestniczyć w mszy w kameralnym gronie oraz w ścisłym reżimie sanitarnym.

K KIK