XII Targi Pracy

0
181

Setki zwiedzających, ponad 70 wystawców i blisko 2 tysiące ofert pracy, tak w liczbach wyglądają XII Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie.

Już nie tylko praca, ale godziwe zarobki i benefity

Ponad 70 pracodawców, 2000 ofert pracy i setki odwiedzających to bilans dwunastej już edycji Targów Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie wraz z parterami – Ochotniczymi Hufcami Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S. A. i Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Honorowy patronat nad targami objął Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy.

Otwierając targi, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie Piotr Urbaniak, dyrektor Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Marcin Kozak, radny sejmiku województwa śląskiego Marek Balt oraz członek zarządu powiatu częstochowskiego Henryk Kasiura, niemal jednym głosem podkreślali, że częstochowianie już nie tylko poszukają samego zatrudnienia.

– Sytuacja diametralnie się zmieniła. Bezrobocie w Częstochowie i powiecie częstochowskim wyraźnie spadło. Dlatego mieszkańcy regionu potrzebują pracy na dobrze płatnych stanowiskach. Takiej, która w sposób zadawalający podniesie poziom ich życia – podkreślali niemal jednym głosem.

XII Targi Pracy 1

W salach wystawienniczych Częstochowskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego kandydatów do pracy poszukiwali tak znani na rynku pracodawcy jak: Press-Glass, ZF Group., Cooper Standard Częstochowa, Poczta Polska, Jawo, X-Kom., Guardian, Grupa Wulkan, Auchan Polska, Jeronimo Martins, Mostostal Zabrze, czy Exact Systems. O kandydatów do służby zabiegał także Śląski Oddział Straży Granicznej.

– Poszukujemy kandydatów na funkcjonariuszy, którzy po przeszkoleniu pełniliby służbę w naszych placówkach zlokalizowanych w Opolu, Rudzie Śląskiej, Bielsku-Białej, Raciborzu oraz na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach. Mamy też oddział zamiejscowy w Częstochowie stąd nasza wizyta na targach i wiele rozmów, które przeprowadziliśmy z potencjalnymi strażnikami – wyjaśniał chorąży sztabowy Szymon Mroczkowski ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

XII Targi Pracy 2

Aktywna na targach pracy była także firma Wienerberger, a właściwie częstochowski oddział przedsiębiorstwa specjalizującego się w ceramice budowlanej.

– Atutem firmy jest ponad 200-letnia historia i stabilność oparta na trwałym, światowym fundamencie. Zatrudnianym proponujemy, oprócz dobrych warunków pracy i godziwych zarobków, dodatkowe benefity. Przede wszystkim prywatną opiekę medyczną, w tym szybki dostęp do lekarzy specjalistów – tłumaczy Anna Nowak z częstochowskiego Wienerbergera. – Już dziś chętnie zatrudnilibyśmy elektryków, mechaników, automatyków, elektromechaników oraz pracowników utrzymania ruchu. Zapraszamy do składania ofert nie tylko podczas targów, ale także po ich zakończeniu.

Wspomnianymi benefitami kuszą także inni pracodawcy – choćby Guardian Glass w Częstochowie, który buduje na ternach częstochowskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej drugi zakład produkcyjny.

XII Targi Pracy 3

– W nowym zakładzie będzie zatrudnionych 150 osób. Wciąż rekrutujemy pracowników na stanowiska operatorów na linię produkcji szkła i operatorów na magazyn, a także operatorów i mistrzów utrzymania ruchu. Oprócz opieki medycznej wspieramy naszych pracowników bezpłatną nauką języków obcych, bogatym pakietem sportowym i… owocami – reklamuje pracę w Guardianie Glass Aleksandra Tyl z działu HR przedsiębiorstwa.

Cennym uzupełnieniem targów były warsztaty i spotkania informacyjne prowadzone przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, Ochotniczych Hufców Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie oraz pracowników Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.. Podczas zajęć można było pozyskać wiedzę na temat otwierania działalności gospodarczej, czy przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Można było także skonfrontować własne oczekiwania dotyczące rynku pracy z rzeczywistością. To w wielu wypadkach pozwala skorygować plany zawodowe i określić nową ścieżkę rozwoju.


(pup)


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here