fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeWznowiono prace przy budowie obwodnicy

Wznowiono prace przy budowie obwodnicy

Zgodnie z przewidywaniami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z nowym wykonawcą obwodnicy Częstochowy. Zostało nim konsorcjum firm: STRABAG Infrastruktura Południe z Wrocławia, BUDIMEX z Warszawy oraz BUDPOL z Częstochowy. Nowy wykonawca drogi przystąpił już do pracy.

Sprawnie przeprowadzona procedura wyłonienia wykonawcy prac zabezpieczających umożliwiła kontynuację budowy autostrady A1 na odcinku Częstochowa Blachownia — Częstochowa Północ – napisała w komunikacie GDDKiA. – Zakres prac, w szczególności, będzie obejmował wykonanie robót zabezpieczających na ciągu głównym, roboty ziemne, wykonanie warstw konstrukcyjnych i bitumicznych, włącznie z wykonaniem podbudowy z betonu chudego, nawierzchni z betonu cementowego, również roboty wykończeniowe obiektów inżynierskich.

GDDKiA zapowiada, że lada dzień planujemy udostępnić do ruchu blisko 33 km autostrady, od węzła Częstochowa Południe do Pyrzowic. Nowym odcinkiem drogi będzie można przejechać po raz pierwszy już 3 sierpnia.

Wznowiono prace przy budowie obwodnicy 1

Na północy od Częstochowy trwa budowa pięciu odcinków autostrady, jednego na terenie województwa śląskiego oraz czterech w województwie łódzkim – informuje Dyrekcja. – Wszystkie, w standardzie po trzy pasy w obu kierunkach, zostaną wybudowane po istniejącym śladzie DK1. Planowany termin oddania do ruchu czterech odcinków między Częstochową a Tuszynem, powinien nastąpić przed końcem 2021 r. Natomiast piąty odcinek od węzła Piotrków Trybunalski Południe do węzła Kamieńsk zostanie udostępniony kierowcom na przełomie 2022 i 2023 r.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -