Wystawa Psów Rasowych w Jastrzębiu już za nami

0
696
fot. UG Poraj

Królowały psy rasowe

Po raz pierwszy w Gminie Poraj wszyscy miłośnicy psów rasowych mieli swoje święto. Podczas wydarzenia można było zobaczyć na żywo królewskie czworonogi. W pierwszym dniu odbyła się wystawa krajowa oraz specjalna wystawa championów, były wybierane wówczas psy najlepsze z najlepszych. W drugim dniu zorganizowana została wystawa międzynarodowa. Wystawa psów miała miejsce w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Jastrzębiu. Zorganizowana była przez Stowarzyszenie Canic e Catus z Częstochowy, pod patronatem Wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak.

Wszyscy miłośnicy psów rasowych mieli możliwość zobaczyć je na własne oczy. Organizator z Częstochowy Canis e Catus przygotował wspaniałe nagrody. Canis e Catus jest członkiem Polskiego Porozumienia Kynologicznego, zrzeszonym z World Kennel Union.

Podczas wydarzenia zostało zorganizowane ognisko, pyszne kiełbaski oraz zimne napoje. Wszystko było pod hasłem „Kynologia ponad podziałami!”.

Podczas samej wystawy nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach. Dzieci świetnie się bawiły pod opieką animatorek. Były różne konkursy, zabawy, gry i malowanie buziek. Na terenie został rozstawiony ogromny dmuchaniec, z którego maluchy mogły korzystać do woli. Na miejscu była duża konkurencja, ale panowała świetna atmosfera i zdrowa rywalizacja. Powstały nowe znajomości, hodowcy w wolnym czasie wymieniali się swoimi doświadczeniami.

Zdecydowana rasa, która brała udział w wystawie to arystokratyczne pudle w każdym kolorze i odcieniu. Udział łącznie wzięło aż 39 psów tej rasy. W trakcie przerwy na wystawie międzynarodowej odbył się pokaz tresury psów z owczarkami niemieckimi i Active Dog, a zaraz po pokazie można było liczyć na porady behawioralne.

K KIK