Wyprawki dla dzieci. W tym roku skorzystają tylko przedszkolaki.

0
331

Dzieci w wieku przedszkolnym pozostające w pieczy zastępczej, które objęte są wsparciem projektu „Częstochowski parasol pieczy zastępczej” kolejny raz otrzymają wyprawki na nadchodzący rok szkolny. Wsparcie kierowane jest do uczestniczących w projekcie dzieci przebywających w rodzinnych formach pieczy zastępczej.

W tym roku niezbędne wyprawki otrzyma 10 dzieci w wieku przedszkolnym. Dla najmłodszych, którzy już chodzą lub po raz  pierwszy pójdą do przedszkola przygotowano artykuły papierniczo-higieniczne oraz przybory papiernicze i plecaki. Takie wsparcie pomaga w integracji z rówieśnikami oraz przyczynia się do wyrównania szans wśród najmłodszych.

Wyprawki dla dzieci. W tym roku skorzystają tylko przedszkolaki. 1

W ramach projektu „Częstochowski parasol pieczy zastępczej”, realizowanego w Częstochowie od stycznia 2017, wyprawki otrzymało już łącznie 39 dzieci. Decyzją Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego, w tym roku wyprawkę otrzymują tylko dzieci w wieku przedszkolnym. Finansowanie wyprawek dla dzieci, które rozpoczynają naukę w szkołach podstawowych i średnich kolidowałoby ze wsparciem, jakie otrzymują one z rządowego programu ,,Dobry Start”.

W zakresie ,,Częstochowskiego parasola pieczy zastępczej” rodziny zastępcze zawodowe oraz rodzinne domy dziecka od maja 2017 roku obejmuje ponadto tzw. pakiet animacyjny. Ma on ułatwić wprowadzenie nowych członków rodziny w życie społeczne, a także przekazanie im pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu. Osoby, które korzystają z pakietu animacyjnego co miesiąc otrzymują bilety do teatru, kina, sal zabaw czy klubu fitness, a także vouchery do pizzerii czy lodziarni. Choćby w tym miesiącu uczestniczki i uczestnicy mają szansę oglądać na żywo rozgrywki żużlowe i kibicować częstochowskim zawodnikom. Taka forma wsparcia ma pomóc w zintegrowaniu rodziny zastępczej szczególnie w sytuacjach poza domem. Prowadzone działania są zgodne z zapisami ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here