fbpx

Znamy wyniki Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…”. Kto go wygrał?

W Regionalnym Ośrodku Kultury odbył się koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…”. Wydarzenie połączono z ogłoszeniem wyników i przyznaniem nagród.

W tym roku Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej doczekał się 43. edycji (zapowiadaliśmy go TUTAJ). Za jego organizację odpowiada Regionalny Ośrodek Kultury. Laureatów wydarzenia poznamy w sobotę, 5 listopada podczas uroczystości w Filharmonii Częstochowskiej.

Nim to nastąpi, ogłoszono zaś wyniki Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…”, który towarzyszy 43. edycji rywalizacji, której patronuje wybitna poetka (o zgłoszeniach pisaliśmy TUTAJ).

Znamy wyniki Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…”. Kto go wygrał? 2
Koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…” (fot. ROK)

Konkurs jest imprezą otwartą, adresowaną do uczniów szkół średnich oraz osób dorosłych niezwiązanych zawodowo z działalnością muzyczną, nie będących studentami wydziałów muzycznych uczelni wyższych lub akademii muzycznych. Wydarzenie odbywa się w jednej kategorii, a swój udział mogą zgłaszać wyłącznie soliści i duety wokalne.

Każdy zgłoszony uczestnik zobowiązany jest do wykonania dwóch utworów śpiewanych z dowolnymi tekstami poetyckimi, publikowanymi w książkach, prasie literackiej lub wydawnictwach pokonkursowych konkursów poetyckich.

Znamy wyniki Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…”. Kto go wygrał? 3
Koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…” (fot. ROK)

I etap Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej „Żyje się tylko chwilę…” odbył się na zasadzie przesłuchań nagrań nadesłanych przez uczestników. Podczas II etapu zaprezentowały się 32 osoby z wielu regionów Polski – Zielonej Góry, Nowego Sącza, Warszawy, Poznania, Krakowa, Sandomierza, Tomaszowa Mazowieckiego, Katowic, Siemianowic i naszego subregionu.

Do finału jury zakwalifikowało dziesięcioro wokalistów oraz jeden duet. Koncert laureatów połączony z ogłoszeniem wyników, a także wręczeniem nagród odbył się w siedzibie ROK-u w czwartek, 3 listopada.

Znamy wyniki Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…”. Kto go wygrał? 4
Koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej “*** żyje się tylko chwilę…” (fot. ROK)

Pierwsze miejsce zajęła Monika Adamiec. Drudzy na podium byli ex aequo Oskar Juryś i Dawid Mik. Trzecią lokatę zajęła Agata Fugat. Wyróżnienia otrzymali zaś: duet Konrad Ignasiak i Szymon Pawlikowski, Zuzanna Ignasiak, Weronika Wójcik, Wiktoria Piorun, Krystian Gizicki, Amelia Kita i Piotr Woldan.

Finansowe nagrody wręczyła Laureatom i wyróżnionym Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Szczegóły: www.facebook.com/ROKCzestochowa

red.