Wyjazdowa wygrana z KS Rudziniec

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w sobotę siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle. Częstochowianie wygrali wyjazdowy mecz z KS Rudziniec 3:0!

Spotkanie zapowiadało się na zacięte, bo grały drużyny z czołówki tabeli. I takie też było. Inauguracyjnego seta goście wygrali do 23 i objęli prowadzenie 1:0. W drugiej partii poszło najłatwiej, bo Eco-Team AZS nie dał gospodarzom zdobyć nawet 20 małych punktów. I po dwóch setach było już 2:0 dla częstochowskich siatkarzy, którzy mieli już zapewniony 1 meczowy punkt.

KS Rudzieniec w trzecim secie chciał odwrócić losy meczu i zmniejszyć starty. Na to jednak nie pozwolili goście. Eco-Team AZS wygrał na przewagi 27:25 i mecz 3:0. Dzięki temu 3 meczowe punkty pojechały do Częstochowy.

KS Rudziniec – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (23:25, 19:25, 25:27)